Zbieranie priorytetów finansowania: 401 (K) vs IRA

Najbardziej niepokojąca kwestia finansowa większości Amerykanów, według sondażu Gallupa, jest to, czy będą w stanie wystarczająco dużo pieniędzy, piętrzą się przez lata ich pracy na emeryturę komfortowo. Dla większości, tak aby dostać się tam jest albo przez 401 (k) pracownika o koncie oszczędności emerytalne lub indywidualnego konta emerytalnego (IRA). Ale istnieją zasadnicze różnice. A może masz więcej i lepszych wyborów niż zdajesz sobie sprawę, włącznie z możliwością podziału oszczędności między kontami obu typów.

“Priorytetem finansowania zależy od wielu okoliczności,” Ronald Mesler, JD, ochrona główny strateg w chronimy Lekarze w Boise, Idaho. “Ale najważniejszym czynnikiem jest: Czy jesteś wystarczająco oszczędzania?”

Jeśli więc zastanawiasz się, czy inwestować w 401 (k) lub IRA, krótka, choć irytujące Odpowiedź jest, jeśli można go odchylić. Nawet jeśli uda się tylko do uchylenia nieoczekiwanego gratka kilka razy w ciągu długiego życia zawodowego, to zrobi różnicę po przejściu na emeryturę.

Jest tylko jeden nie myślenia na określenie priorytetów, czy finansować 401 (k) lub konto IRA: Jeśli pracodawca oferuje dopasować część swojego wkładu, jesteś wyrzucanie pieniędzy w błoto, jeśli nie przyczyniają się co najmniej kwotę, jest dopasowany, zanim zrobisz cokolwiek innego. To duże pieniądze w czasie: Średnia składka pracodawcy wynosiła 4,7% wynagrodzenia w 2013 roku, w zależności od grupy przemysłowej.

“Jeśli to limity składek pracodawcy, można mieć w sumie $ 53.000 składek do 401 (k) rachunku. Jeśli jesteś 50-Plus lat, możesz przyczynić się dodatkowo $ 6000 za sumę $ 59000 “, mówi Kirk Chisholm, kierownik bogactwo i dyrektor Innowacyjna Advisory Group w Lexington w stanie Massachusetts.

Nikt nie pasujących wkład IRA.

Dlaczego zasilić IRA

Nadal istnieją zasadnicze różnice, które sprawiają, IRA atrakcyjną alternatywę: można wypłacić część pieniędzy z IRA bez płacenia kary podatkowej, jeżeli jest ona wykorzystywana na zakup pierwszego domu lub płacąc za szkolnictwo wyższe, wśród innych powodów. luki te mogłyby ułatwić Ci zdecydować popełnić kawałek swojego dochodu do oszczędności długoterminowych. Ogólnie rzecz biorąc, prawo podatkowe zniechęcają wypłat z dowolnego konta emerytalnego, czy jest to 401 (k) lub IRA, poprzez bicie dodatkowy 10% kary na podatki należne, jeśli pieniądze są wycofane przed ukończeniem 59½.
IRA może dać bardziej osobistą kontrolę nad swoimi oszczędności emerytalnych. Konto z dużej firmy inwestycyjnej, takie jak Fidelity, T. Rowe Price i Awangardy dostaje dostęp do wielu funduszy, którymi zarządzają bezpośrednio, plus kolejne fundusze z innych firm. W przeciwieństwie do tego, 401 (k) plan, a firma, która zarządza jej, jest wybierana przez pracodawcę. Dobry plan będzie oferować szereg wyborów fundusze do inwestowania, oraz szereg ryzyk, że czujesz się komfortowo podejmowania.
Poprzez inwestowanie w IRA, można uniknąć większości opłat, które mogą pałaszować na oszczędności w 401 (k), zgodnie z Bankrate.com.Oznacza to, że jeśli zdecydujesz tzw bez obciążenia funduszy inwestycyjnych dla inwestycji IRA. fundusze indeksowe ETF i fundusze lub giełdowych, z reguły mają bardzo niskie opłaty, ponieważ nie są aktywnie zarządzane.
Możesz uzyskać pełną korzyść podatkowa IRA do ostatniej chwili, a właściwie poza nim w ostatniej chwili. Aby ubiegać się o odliczenie, po prostu zainwestować pieniądze w terminie podatku od kwietnia do złożenia ubiegłorocznego zeznania podatkowego. Straciłeś pieniądze z kieszeni, ale odzyskał niektóre z nich od razu w postaci niższego rachunku podatkowym lub wyższej odprawy od rządu.

Gdy 401 (k) jest lepsze

Istnieje kilka wielkich korzyści, 401 (k) Plan ma, że ​​IRA nie robi. Po pierwsze, nie jest to najważniejszy wkład firmy. Potem jest łatwość i względny bezbolesność automatycznej dedukcji płac. Jeśli firma wykonała swoją pracę domową, nie jest wystarczający wybór dla wszystkich, ale najbardziej pewnych siebie inwestorów indywidualnych. Plus, “401 (k) daje największą możliwość odroczenia dochody z podatków stanowych i federalnych ci. W stanie wysokim podatku jak w Kalifornii, jest to bardzo atrakcyjna korzyść podatkowa “, mówi Laurie Itkin, doradca finansowy Grupa Kapitałowa wybrzeżem w San Diego w Kalifornii.

Jest to korzyść w dół drogi, też. “Jeśli zamierzasz pracować w przeszłości 70½, trzeba będzie podjąć wymaganych minimalnych wypłat (RMDs) z IRA (-ów), natomiast 401 (k) salda nie są częścią tego RMD do momentu zakończenia pracy”, mówi Peter J. Creedon , CEO od Crystal Brook Advisors w Nowym Jorku.

W każdym razie, jak wprowadzić maksymalne zarobki lat, a jak masz blisko wieku emerytalnego, można zdecydować się na inwestowanie zarówno w firmie 401 (k) plan i IRA, każdego roku lub od czasu do czasu, gdy masz więcej pieniędzy, aby odłożyć na bok , doradcy inwestycyjni, a kod podatkowy USA, zachęcać ludzi, aby stopniowo zwiększyć swoje oszczędności emerytalne w ich wieku. I nic nie uniemożliwia dywersyfikacji swoich inwestycji.

Istnieją granice, choć do ulg podatkowych, a różnią się one do dwóch głównych rodzajów inwestycji:
Za wkład IRA jest odliczany podatek do $ 5500, za rok podatkowy 2016. Osób w wieku 50 lat i powyżej mogą odliczyć dodatkowe 1000 $ jako wkład “catch-up”.

401 (k) wkład jest odliczany podatek do $ 18.000 wkładem dla osób 50 “catch-up”, a starszy z $ +6.000.

Odliczenie podatku jest wycofywane dla osób o wysokich dochodach, którzy mają zarówno 401 (k) i inwestycji IRA. Dane za rok podatkowy 2016 są tutaj. (Patrz także: Najlepsze Strategie zmaksymalizować 401 (k)).

Podsumowanie

401 (k) planuje i IRA każdy ma swoje zalety. Należy pamiętać, że nie jest to ściśle kwestia jednego lub drugiego. Zwłaszcza, gdy jesteś w swoim szczytem zarabiających lat, można zdecydować się na inwestowanie w obu pojazdów emerytalnych pozostać pod kontrolą swoje pieniądze i aby w pełni korzystać z ulg podatkowych dostępnych dla każdego.

Można też czytać maxing 401 (K) vs IRA i Roth IRA i Roth 401k vs Roth IRA: Czy Jeden lepszy?

Ameryki Powstania domowe Dług: Co za tym stoi?
AT & T Zdjęcie: analiza 5 Kluczowe Klienci (T)
Kultura i globalizacja
Relypsa: w jaki sposób Byki i Niedźwiedzie mają rację
Jak Prepaid karty kredytowe Pracy
Jak nic winien na swojej Federal Tax Return
Jaka jest średnia 401 (k) Balance Age?
Jak korzystać z czynnego i biernego Inwestowanie na emeryturę
Doradztwa zawodowego dla osób z typem osobowości ISFP
Jak pomóc klientom, którzy zostali niepełnosprawnych
7 kroków do stworzenia planu emerytalnego 10 lata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create