Właściwa Podział różnych typów murów oporowych

Aby uniknąć opadania erozji gleby, różne mury oporowe są zbudowane. Ściany te powstrzymywać glebę od budynków, konstrukcji lub na danym obszarze. Ten artykuł zawiera krótki wgląd w takich rodzajach ścian.
Nagromadzenie ścian oporowych składa się z materiałów takich jak beton, kamień, cegła, beton, winyl, stali lub drewna. Pewne obszary mają topografię, która zmienia się z nieco toczenia się górzysta. Na takich obszarach, mury oporowe umożliwiają budowę etapów lub obszarach szczebla.

mury oporowe były używane przez starożytnych cywilizacji rzymskiej w budowie dróg. Ich szerokie zastosowanie można znaleźć w wielu zamków w Europie, jak również. Od tego czasu, istnieje wiele typów podporowych konstrukcji ściany, które zostały zastosowane i ulepszone w czasie.

Ściany grawitacyjne

Ściany grawitacyjne używać ich masy lub wagi, aby oprzeć się presji wywieranej przez ziemię za nimi. Ściany te zazwyczaj mają średnią wysokość trzech do czterech stóp. Są one wykonane z zaprawy mniej jednostek lub kamiennych murów.

Grawitacja jest w stanie powstrzymać ziemi lub gleby, ze względu na swoją budowę. Ściany te składają się z masy materiałów. Materiały te są ułożone razem w tworzeniu ścian. Masa lub siła tarcia, która jest utworzona przez te materiały jest większa niż siła wywierana przez glebę. Grubość ścianki w podstawie jest większa niż na górze. Proces znany jako “bicie” pomaga ścian w celu poprawy stabilności przez odchylając się do zatrzymanego gleby. W tym procesie, jak ściany uzyskać wyższe są nachylone do tyłu. Battering po to, by przedłużyć żywotność murów oporowych, które w przeciwnym razie przechylenia na zewnątrz. Budowę murów oporowych wymaga dużej ilości materiałów budowlanych. To jest powód, te ściany są trudne do zbudowania, i uzyskać bardziej kłopotliwe, ponieważ się wyżej.

Ściany oporowe konsolowe

Ściany konsolowe są jednymi z wyższych murów oporowych i są ściany jednowarstwowe. Tutaj ściany mają jednakową grubość i są przywiązane do fundamentowej. Odpowiednio skonstruowane ściany konsolowe powstrzymywać wystarczającą ilość gleby. Typowe piwnice w domu są przykładem tych murów oporowych.

Ściany wspornikowe są wytwarzane w formie odwróconej litery “T”. Słowo “konsolowe” znaczy “wystające belki poziome ustalona tylko na jednym końcu.” Tutaj oznacza to, że ściany przekształcić ciśnienia poziomego zza ściany pod naciskiem pionowym na pod ziemią. Stopka ścian wspornikowych powinna być na tyle szeroki, aby zapobiec ścianę przed przewróceniem. Grubość nie tylko stopki, lecz również, że w ścianie jest ważne. Ściany są zbudowane z produkcji stali zbrojenia w obu strukturach fundamentowej i ścian. mury oporowe konsolowe są i powinny być przeznaczone tylko przez inżynierów strukturalnych. Nie są one przeznaczone do celów self-budowlanych.

Ścianki szczelne Ściany oporowe

Na obszarach o miękkiej gleby i ciasnych przestrzeniach, mury oporowe ścianki szczelnej są najczęściej wykorzystywane. Materiały takie jak stal, winylowych lub drewnianych desek przejść do podejmowania tych rodzajów murów oporowych.

Statystyki ścian obejmują jedną trzecią część nad ziemią i resztę (dwóch trzecich) poniżej poziomu gruntu. Kabel lub pręt służy jako kotwicy tie-powrotem do ściany. Pręty są umieszczone w odległości i związane z tyłu ściany. Ciśnienie hydrostatyczne jest jedną z głównych przyczyn niestabilność ściany. Tak, aby wyeliminować tę wadę, właściwego odwodnienia musi być zapewniona w trakcie budowy.

Ściany oporowe przypora

Przypora mury oporowe są podobne w konstrukcji do ścian wspornikowych. Jednakże, tego typu mają jedną dodatkową korzyść wytrzymałości dostarczonych przez ściany trójkątnych.

W górnej części ściany i tylnej stopce są połączone przez te trójkątne struktur. Trzy struktury stopkach, murów oporowych i dodatkowych ścian są włączone przez stal. Wsparcie udzielane przez trójkątne ściany przedłuża trwałość ścian przypora oporowych. To dlatego, że dodatkowe wsparcie ścianek utrzymuje przyłączone do stopek. Te mury oporowe również najlepiej zbudowany wyłącznie przez inżynierów.

Betonowe mury oporowe

Typy te są powszechne w ogrodach i innych plenerowych pejzaży. Oferują one lepsze wsparcie dla pionowo-skośne stokach.

mury oporowe betonowe są wysokie zbudowane i mają głębsze i cięższe gleby pod nimi. Te właściwości sprawiają, że je oferują lepszą odporność i trwałość. Ściany te wymagają większej głębokości podstawy tak, aby tworzyć większe podstawy. Prawidłowo zainstalowane mury oporowe betonowe nie borykają się z problemami, takich jak przechylanie, kręgle lub pęknięcia. nie są one również podatne na degradację wywołaną klimatycznych.

Ściany oporowe bloku

Do zamykania przestrzeni w ogrodzie, ściany bloku mocujące są najbardziej odpowiednie. Ściany te są dwóch typów. Modułowa mury oporowe i segmentowych mury oporowe. Mają blokowania konkretnych jednostek powstrzymać obciążenie gleby. Podobny do murów oporowych, używają siły grawitacji oprzeć przewrotu i przesuwane. Charakter ścian zapobiega ciśnienie hydrostatyczne, jak również.

Ściany oporowe rock

Do wyrównywania grządek w ogrodzie, można rozważyć zainstalowanie skalnych ścianach oporowych. Skały i kamienie, które są wykorzystywane w budowie tych ścian musi być dostosowany do krajobrazu.

Gdy skały są ułożone razem, przestrzenie są pozostawione między skałami. Te obszary lub szczeliny są wypełnione mieszanką gleby. Jeśli rośliny mogą rosnąć w między skałami, to wzmocnienie ścian. Rosnące korzenie uniemożliwi glebę przed wypadnięciem i zapobiega erozji gleby.

Blok Cinder Ściany oporowe

Blok żużel są również używane do murów oporowych i ogrody. Tutaj, bloki Cinder są wzmocnione prętów stalowych osadzonych w fundamencie betonowym.

Ściana jest zbudowana na 1-foot deep płaskim pudełku kształcie rowu. Fundament jest podwójnie w rozmiarze niż wykopu. Pręty stalowe są umieszczone w formie kształt “L”. Bloki Cinder umieszczone są przy użyciu moździerza i kielni. Jako Cinder bloki są puste, pręty stalowe wzrosnąć przez nich kiedy bloki są układane. Konstrukcja Post ścianach, fasady kamieni lub cegieł może być dodany do ściany atrakcyjne. Odbywa się to przez większość ludzi, jak lowy blokami nie są tak atrakcyjne.

Szeregowy Mur oporowy

Ci, którzy mają jardów z głębokich stokach zazwyczaj mają trudności z uprawy roślin lub zainstalować struktur architektonicznych na nich. Dla takich nierównych krajobrazów, tarasowe mury oporowe pasowały.

Wewnętrzny System pomaga w tie usztywnienie ścian i blokowania ich położenia. Nie ma ograniczeń co do wysokości ściany, jak to ma szerokość, która decyduje instalację. Materiały, które można stosować, obejmują bloki betonowe, drewno, cegła
lub naturalne kamienne bloki. Takie ściany mogą być wykorzystane na różne sposoby kreacji. Dobrym przykładem może być zatrzymywania wody, a co mały staw pełen ryb i roślin wodnych.

Jak można wywnioskować z powyższego opisu masz szeroką gamę mury oporowe do wyboru. Utrzymanie krajobrazu na uwadze, należy przejść do odpowiedniej ściany oporowej. Jak wspomniano wcześniej, dobrze jest zatrudnić profesjonalnych inżynierów strukturalnych dla danego zadania.

Top 4 dostawców ubezpieczeń zdrowotnych dla przedsiębiorców (unh)
Co to jest Social Ocena kredytowa i jak może on być stosowany?
Jak pomóc Klienci Zdecyduj się na 401 (k) najazdy
Koszt budowy domu za stopę kwadratową
Najbardziej przystępnych i skutecznych metod Reklama w internecie
Costco: Yet Another Retailer presją Amazon? (Koszt, AMZN)
Rynek pracy dla Recent grads College Wygląda Brighter
Skąd Peter Thiel stać się bogatym? (PYPL, FB)
Wyłącznej jurysdykcji wyjaśniony w przykładach
System emerytalny w Arizonie
Wypełniając formularz W-9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create