Wielki (finansowe) prezenty dla dzieci to Boże Narodzenie

Obligacja oszczędności lub 529 Wkład prawdopodobnie nie będzie darem, który dostaje najwięcej uwagi na Boże Narodzenie rano, ale to po prostu może skończyć się tym, który jest najbardziej ceniona. Rodzice, dziadkowie i inni zainteresowani dorośli mogą dawać prezenty finansowe dla dzieci, które mogą pomóc zabezpieczyć swoją przyszłość, czy to oszczędności na pierwszy samochód, uczelni lub zaliczki na dom.

Sam Davis, partner / doradca finansowy z TBH Global Asset Management, zwraca uwagę, że prezenty finansowe mają zasługi poza oczywistym nagród pieniężnych. “Rodzice i dziadkowie powinni rozważyć prezentów finansowych, ponieważ mogą one pomóc dzieciom osiągnąć coś, co w przeciwnym razie nie jest możliwe”, mówi Davis. “Może to obejmować takie rzeczy jak szkoły medycznej, który stał się zbyt drogie dla wielu, lub pomaganie dziecku przejść przez krótką metę, ciężkiej sytuacji finansowej. Może także obejmować jednak, rzeczy takie jak wycieczki z całego świata, które mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia dziecka globalnej dynamiki. ”

Czy twój dar finansowy pomaga pay dziecko na studia, podróżować po Europie w lecie lub wzbudzić zainteresowanie oszczędzania i inwestowania, Twoje dziecko lub wnuk będzie dziękuję, ponieważ, jak zauważa Davis, “Ty osobiście zainwestował, fizycznie i finansowo, w rzeczy, które są dla nich ważne. ”

Obligacje oszczędnościowe

Obligacje oszczędnościowe zrobić doskonałe prezenty finansowych, ponieważ mogą one rosnąć stopniowo zdobywając zainteresowanie. Skarbowe papiery wartościowe są rodzaje instrumentów dłużnych, które obejmują bony skarbowe, weksle, obligacje, papiery skarbowe przed inflacją (TIPS) oraz obligacje oszczędnościowe. Większość Skarbowe papiery wartościowe są nazywane “zbywalne papiery wartościowe”, ponieważ mogą być kupowane i sprzedawane na rynku wtórnym po ich nabył od Skarbu Państwa. Obligacje oszczędnościowe różnią się od innych papierów skarbowych na kilka sposobów: Obligacje oszczędnościowe są “nierynkowe”, a zatem nie mogą być przedmiotem obrotu na rynku wtórnym;
obligacje oszczędnościowe może być w posiadaniu dzieci; i
Obligacje oszczędnościowe są dostępne w sprzedaży jako prezenty.

Pieniądze można zapłacić za obligacji oszczędnościowych reprezentuje pożyczki rządu USA. W zamian za pożyczki, obligacji oszczędności nadal są oprocentowane na okres do 30 lat. Za każdym razem po 12 miesiącach, wiązanie oszczędności mogą być umarzane za jej wartości nominalnej, powiększonej o odsetki to zdobył; Jednakże, jeśli wiązanie zostaje odkupiony zanim będzie pięć lat, będzie można utracić zainteresowanie ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Obligacje oszczędnościowe są dostępne w postaci obligacji serii EE lub serii I, z których oba oprocentowane miesięczne i związek zainteresowanie pół roku. Największą różnicą między nimi jest oprocentowanie pojawić. Obligacje serii EE wydane w dniu 1 maja lub po 2005 zarobić stałą stopę procentową. Oprocentowanie obligacji serii I opiera się zarówno o stałej stopie zwrotu oraz zmienny półrocznego kursu, indeksowanych do inflacji. Aby nagrodzić obligatariuszy długim czasie, obligacje EE są gwarantowane do podwojenia wartości od ich ceny emisyjnej, nie później niż 20 lat od daty ich wydania.

Można kupić cyfrową więź oszczędności jako dar za pośrednictwem strony internetowej TreasuryDirect, bezpiecznym, system internetowego prowadzonego przez Departament Skarbu USA. Mimo, że proces jest nieco bardziej skomplikowana niż kiedyś, kiedy można kupić obligacje oszczędnościowe papieru przy pomocy instytucji finansowych, oto podstawy do kupowania obligacji oszczędnościowych cyfrowych: Przejdź do www.treasurydirect.gov
Zaloguj się do swojego konta TreasuryDirect (lub otworzyć jeden w swoim imieniu)
Zakup rodzaj obligacji oszczędnościowych chcesz (seria EE lub seria I), w odpowiednim nominale ($ 25 do $ 10000)
Dostarcz prezent obligacji oszczędności konta TreasuryDirect odbiorcy
Wydrukować bon dać odbiorcy

Musisz wiedzieć, imię i nazwisko odbiorcy, numer ubezpieczenia społecznego oraz numer konta TreasuryDirect. Aby w ramach 18-dziecka otrzymać więź oszczędności jako dar, rodzicem dziecka lub opiekun prawny musi ustanowić Minor połączonego konta obrębie własnego konta TreasuryDirect. Jeśli dziecko rodzic / opiekun nie założyć konto (z jakiegokolwiek powodu), nadal można kupić więź, trzymać go w swoim własnym koncie “Pudełko” i przenieść ją w późniejszym terminie.

Powodem należy podać numer PESEL dziecka jest to, że wiązanie odnosi się do rocznego limitu skupu obligacji zabezpieczonych odbiorcy – nie twoje. Roczny limit nabycia obligacji oszczędnościowych jest połączony $ 10.000 obligacji serii elektronicznej EE, $ 10.000 obligacji serii I elektronicznych i $ 5.000 obligacji serii I papierowych.

Składki

Nie jest tajemnicą, że kształcenie policealne jest drogie. Koszty College rośnie w około dwa razy szybciej niż inflacja każdego roku i oczekuje się, że tendencja ta się utrzyma. Zgodnie z College Board, średni koszt czesnego i opłat (bez zakwaterowania i wyżywienia) na rok szkolny 2015-2016 był $ 9410 dla w-stanie uczelniach publicznych, $ 23893 dla out-of-state uczelni publicznych i $ 32.405 za prywatny nie kolegia -dla-profit.

Przewijanie do przodu dziesięć lat i można się spodziewać: 13929 $ rocznie za in-State College publicznej
35.367 $ rocznie na out-of-State College publicznej
47.967 $ rocznie na prywatnej uczelni

Wskazówka: Chcesz zobaczyć oszacowanie, ile to będzie kosztować, aby wysłać dziecko lub wnuka do szkoły? Użyj College Kalkulator kosztów kolegia Lokaty inwestycyjne sieci.

“Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dziecku finansowo przy jednoczesnym ograniczeniu własnego zobowiązania podatkowego jest wykorzystanie 529 planów uczelni”, wyjaśnia Sam Davis, partner / doradca finansowy z TBH Global Asset Management. 529 College Plany oszczędnościowe plany podatkowe uprzywilejowanych, które pozwalają rodziny do oszczędzania na przyszłe wydatki uczelni. Są to zazwyczaj plany inwestycyjne państwowych sponsorowany, a każde państwo ma inne wymagania i korzyści, w tym korzyści podatkowe. Istnieją dwa rodzaje planów: 529 oszczędności i plany prepaid.
529 Plany oszczędnościowe – plany te działają podobnie do innych planów inwestycyjnych, takich jak 401Ks i IRA, że składki są inwestowane w fundusze lub innych produktów inwestycyjnych. W planie inwestycyjnym sponsorowanego przez państwo, państwo koordynuje z firmy zarządzającej aktywami (takich jak Vanguard) do obsługi inwestycji według cech programu państwa. Właściciel rachunku (czyli rodziców) promocje bezpośrednio z asset management, a które z państwem. Beneficjent (dziecko lub wnuka) jest osoba, dla której rachunek jest skonfigurowana i kto będzie korzystał z pieniędzy na studia.
Czesne 529 Prepaid plany – plany Prepaid czesnego, zwane również gwarantowane plany oszczędnościowe, są podawane przez państwa i uczelni. Umożliwiają one rodzinom zaplanować przyszłe wydatki uczelni przez wstępną płaci czesnego, zamek w dzisiejszej stawki czesnego oraz program płaci przyszłą naukę w college’u w jednej z państwowych instytucji uprawnionych. Jeśli student idzie na out-of-state lub prywatnej uczelni lub uniwersytetu, taką samą ilość pieniędzy jest rozpowszechniany.

“Gorąco zachęcam moich klientów do finansowania 529 plany niedościgniona ulg podatkowych dochodów,” mówi Davis. “Mimo, że składki nie podlegają odliczeniu na federalne zeznanie podatkowe, inwestycji rośnie podatku odroczonego oraz dystrybucje na opłacenie kosztów uczelni beneficjenta wyjdzie federalnym wolnocłowe. Zasady 529s różnią się od stanu i chciałbym zachęcić wszystkich, aby zrozumieć zasady ich państwa. Na przykład własne państwo może oferować pewne ulgi podatkowe, jak również (jak ustalonymi pomniejszania o swoich składek lub zwolnienia dochodowego od wypłat) oprócz leczenia federalnego. ”

Inne prezenty

Obligacje oszczędnościowe i składki 529 to tylko dwie z wielu różnych prezentów finansowych, które są odpowiednie dla dzieci. Można również rozważają: Zapasy – można przesyłać akcji już właścicielami, lub też można zakupić akcje indywidualne poprzez pośrednictwo internetowym obsługującym prezent Stock dawania (takich jak Sharebuilder lub OneShare).
IRA treści – Jeśli dziecko ma zarobione dochody z pracy, można zasilić swój roczny wkład, aż do dozwolonej kwoty.
Gotówka – twardą gotówką jest zawsze mile widzianym prezentem, ale to może być najbardziej skuteczne, jeśli to pieniądze przeznaczone na określony cel, takie jak płacenie za samochodem, obóz letni lub spłacenia zadłużenia dorosłego dziecka (takie jak kredyt studencki lub zadłużenia karty kredytowej).
Doradztwo finansowe – Wycieczka do wykwalifikowanego planowania finansowego może pomóc nawet małe dzieci rozumieją wartość pieniędzy, oszczędności i inwestowania.

Pieniądze na bok, Davis stwierdza, że ​​jednolity najlepszy prezent finansowy można dać dziecku jest mentoring. “Najważniejszą rzeczą, jaką można dać dziecku jest możliwość ich przeglądania i patrzeć, jak podejmować dobre decyzje finansowe w ciągu swojego życia,” mówi Davis. “Jeśli nie uczą ich o inwestowaniu i jak zapisać część swojego dochodu co miesiąc, a następnie robisz dziecku wielką krzywdę.”

Mentorship ma pozytywny wpływ na kształcenie umiejętności finansowej dziecka, jak Davis zaznacza “Obecnie obserwujemy dużo transferu bogactwa (pieniądze przechodzeniu z jednego pokolenia na pokolenie) i wiele osób dziedziczących pieniądze mają niewiele do zrozumienia inwestycje i jak zarządzać odziedziczone pieniądze. Oni wiedzą, jak go spędzić! ”

Podsumowanie

Do 2016 roku, można dać do 14.000 $ rocznie ($ +28.000 jeśli ty i twój małżonek dają razem) do tak wielu ludzi, jak chcesz, bez żadnych konsekwencji podatkowych dla ciebie. Ponieważ przepisy podatkowe są skomplikowane, Davis zachęca rodziny do pracy wykwalifikowanych specjalistów podatkowych. “Engage się z doradcą podatkowym na głębokim poziomie,” Davis zaleca. “Chciałbym zachęcić każdą rodzinę do określenia wartości obecnej specjalisty podatkowego i zrozumieć, jeśli osoba jest rzeczywiście patrząc na sposób, w jaki można je legalnie zaoszczędzić na ich podatków. Ogólnie rzecz biorąc, rodziny zakładają, że oni wykorzystują każdą okazję, a wiele razy, że założenie jest nieuzasadnione. ” Podejście przednim siedzeniu można upewnić się, że rodzina może obdarowywał finansowych przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków podatkowych.

Jak TJ Maxx kart kredytowych działa: Korzyści i nagrody (TJX)
Jak odbudować Kredyt Szybka
Więcej informacji na temat Jak napisać doskonały plan Business Proposal
5 kredyty hipoteczne Ty nie wiedział o
Top 3 Opcje Ubezpieczenia zdrowotne, jeśli wycofują Early
Jak reklamować firmę w przyjazne dla kieszeni i inteligentny sposób
Najlepszy Freelancing Praca dla emerytów
Dzielenie Economy: Usługi finansowe będzie następny
Jak długo będziesz żył? Narzędzie to powie
3 Praca z dobrym świadczeń emerytalnych (AFL)
Zastosowanie kredytu: Porównując Brick & Mortar vs. Online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create