W 4 zasadnicze elementy planu emerytalnego

Aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby żyć szczęśliwie po zatrzymaniu pracy, trzeba mieć plan emerytalny w miejscu. Zasadnicze elementy każdego planu są: Zwiększ swoje składki, zdywersyfikować swoje oszczędności, śledzić wszystkich swoich aktywów (i zrozumieć, w jaki sposób różne źródła dochodu mogą wpływać na świadczenia z ubezpieczeń społecznych) i zrobić harmonogram wypłat po emerytalnych sprawia, że ​​większość potencjalne zyski każdego konta użytkownika.

Maksymalizacja treści

“Jest bardzo ważne, aby mieć wiele typów rachunków lub” pakietów “Planując na emeryturę”, mówi Michael Windle, doradca finansowy w C. Curtis Financial Group w Plymouth, Mich. “Będąc w stanie wyciągnąć z obu rachunków dochodów podlegających opodatkowaniu i niepodlegające opodatkowaniu może nie tylko pomóc płacisz najmniejszą ilość wymaganych podatków, ale może to zrobić trwać emeryturę! ”

Zacznij maksymalizując swój wkład do osobistego lub sponsorowanych przez pracodawcę planu oszczędności emerytalnych. Jeśli uczestniczysz w 401 (k) lub innego wykwalifikowanego planu, należy odroczyć jak można racjonalnie pozwolić z każdej wypłaty. Jeśli pracodawca oferuje wkładu, spróbuj zrobić składek, które mogą zmaksymalizować wartość meczu pracodawcy. Jeśli pracodawca pasuje do 6% swojej rocznej pensji, na przykład, spróbuj odłożyć co najmniej 6% każdej wypłaty, aby uzyskać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

“Nie zapisuj nigdzie indziej, dopóki nie maxed swój mecz spółką w 401 (k)”, mówi David S. Hunter, CFP®, prezes Horizons Wealth Management, Inc., w Greenville, SC “Jest to podobne do “hustling do tyłu”, jeśli nie dostaniesz darmowy-100% zwrot wkładu “.

Do 2016 roku, maksymalna roczna składka pracownika do 401 (k) planu wynosi $ 18.000 o maksymalnej łącznej limitu składek, w tym meczu pracodawcy, z $ +53.000. Jeśli masz powyżej 50 roku życia, można przyczynić się dodatkowo $ 6.000 każdego roku o łącznej limitu składek na $ 59.000. (W przypadku dodatkowych spostrzeżeń, zobaczyć, jak 401 (k) Matching Works).

Jeśli masz indywidualne konto emerytalne (IRA), twój roczny limit wkład wynosi 5500 $ rocznie lub $ 6.500 jeśli masz więcej niż 50 lat.

Spread Wealth

Podczas gdy większość długoterminowych pracodawcy oferują jakiś rodzaj planu oszczędności emerytalne, nie opierają się wyłącznie na tych programach, jeśli nie muszę. Jeżeli nie masz jeszcze IRA, rozważyć otwarcie jednego oprócz konta sponsorowanych przez pracodawcę, dzięki czemu można zwiększyć ilość pieniędzy każdego roku zaoszczędzić. Jeśli masz 401 (k) i IRA, można przyczynić rocznie maksymalnie $ +23.500 w 2016 lub $ 30500, jeśli masz ponad 50 lat.

Jeśli obciążenie podatkowe nie jest zbyt wysoka, należy rozważyć decydując się na Roth IRA, aby skorzystać z wolnocłowe zarobków na swoich składek, jeśli wziąć wypłaty po osiągnięciu wieku 59½. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz poradnik. Roth IRA)

“Należy uważać, aby nie wkładać wszystkich jajek emerytalnych w koszu przed opodatkowaniem, ponieważ może być ustawienie się na wyższej grupy podatkowej po przejściu na emeryturę”, mówi Windle. “Jeśli wszystkie wartości są w rachunku brutto, co oznacza, że ​​po przejściu na emeryturę i trzeba te pieniądze jako dochód trzeba będzie płacić podatku od wszystkiego, co można umieścić w każdy grosz i wzrostu.”

“Zróżnicowanie podatkowe jest tak samo ważna, jak dywersyfikacja inwestycji”, zauważa Marguerita Cheng, dyrektor generalny Blue Ocean światowego bogactwa w Rockville, MD “.Jest to pomocne mieć do opodatkowania, aktywa podatku odroczonego i wolne od podatku. ”

Jeśli posiadasz zarówno 401 (k) i IRA, jak najlepiej, aby przyczynić się do obu. Skupić się na maksymalizacji składek do planów pracodawców sponsorowanych pierwsze, aby skorzystać z dopasowywania pracodawcy.

Know Your Assets

W zależności od rodzaju planu ofert pracodawcy, może być w stanie zdecydować się na samodzielne zarządzane planu lub w którym składki są automatycznie inwestowane zgodnie z celami planu. W obu przypadkach, kształcić się na temat różnych opcji inwestycyjnych dostępnych dla Ciebie i wydatków związanych z każdej opcji. Wiele 401 (k) plany przeprowadzenia ogromnych opłat administracyjnych czy tylko zapewnić dostęp do inwestycji w funduszach z wysokiej proporcji wydatków. Śledzić własnego konta i upewnij się, że w pełni zrozumieć swoje możliwości, dzięki czemu można uniknąć utraty pieniędzy do niepotrzebnych opłat (patrz Jak rozpoznać, czy Twoje 401 (k) plan Opłaty są zbyt wysokie).

Również śledzić świadczeń z zabezpieczenia społecznego, które będą dostępne dla Ciebie na emeryturę (patrz Rodzaje świadczeń socjalnych więcej), a także pozostałe przychody to mogą otrzymywać z kont emerytalnych lub emerytur. Twoje dochody mogą wpłynąć na ile płacisz Medicare (High Net Worth Przewodnik wyjaśnia, jak Medicare) i czy są opodatkowane na swoich świadczeń z zabezpieczenia społecznego, więc czynnikiem we wszystkich różnych źródeł dochodu przy planowaniu na emeryturę.

Zrób Schedule

Nawet jeśli masz zamiar dobrze się swoimi schyłku należy pamiętać, że większość oszczędności emerytalne plany obejmują minimalne wymagania dystrybucyjne i mogą przenosić wysokie kary dla uczestników, którzy zaniedbują rozpocząć wypłat w określonym wieku. Roth IRA często nie posiadają takich wymogów, co jest kolejną zaletą kont Roth. Jednak większość innych planów ustawić wiek wymagany minimalny dystrybucji (RMD) w wieku 70½. Podobnie, które są wymagane, aby rozpocząć biorąc korzyści z ubezpieczeń społecznych przez 70 lat.

Jeśli masz wiele źródeł dochodu emerytalnego, upewnijcie się, że harmonogram, kiedy zaczniesz brać wypłat z każdego konta. Jeśli masz Roth IRA, na przykład odłożyć podjęcie wypłaty dopóki nie wyczerpały środków z rachunków, które prowadzą wymagania RMD. Oprócz tego, że to skuteczny sposób, aby rozłożyć swoje oszczędności, ten rodzaj planowania pozwala konta Roth nadal generować zyski wolne od podatku, gdy zbierzesz z innych kont.

Podsumowanie

Po tych czterech podstawowych kroków – maksymalizacji wkładu, dzięki czemu oszczędzasz co najmniej 10-15% swojego dochodu; dywersyfikacji swoich oszczędności na kontach, wolne od podatku, a podatnikami podatku odroczonego; znając swoje aktywa i opłaty związane z nimi (jak również ich wpływ na ZUS); i upewniając się, że masz harmonogram wypłat w swoich latach po pracy – pomoże zapewnić masz fundusze potrzebne do wygodnego przejścia na emeryturę.

5 najtańszych Celebrity mieszkania na sprzedaż
Co warto zwrócić uwagę podczas składania oferty na dom
Czy Twój klient gotowy na wcześniejszą emeryturę?
Analizując trendy gospodarcze pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze
Etolog Opis pracy i wynagrodzenie
Top 5 Zapasy spożywcze 2016 (KR, WFM)
Dlaczego ETF i Milenium to dobry mecz
Human Resource Manager – Opis pracy
Roboty przy pracy: 6 sposobów na pokonanie Workplace Automation
Przepisy że emerytury Pomoc niskich dochodach
Sponsorzy Plan którzy pracują z powierników zrobić lepiej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create