Top 5 rzeczy do zrobienia po przejściu na emeryturę

Jest oczywiście możliwe, że byłaś tak zajęta – z dziećmi, pracy i relacji osobistych, a także inwestowania i innych ustaleń – przez całe swoje życie, że nie miałem czasu, aby pomyśleć o tym, co chcesz robić po przejściu na emeryturę. Emerytury zawsze wydaje się tak daleko, nawet jeśli to tylko kilka lat i tak dalej, może dlatego, że to takie drastyczne pojęcie – nie ma pracy w ogóle po życiu, ale nic. Może więc pierwszą rzeczą jaką należy zrobić po zakończeniu pracy jest myśleć, co chcesz zrobić z resztą swojego życia. Po pewnym okresie kontemplacji, można określić pewne rzeczy, które chcesz zrobić ze swoim czasie. Na przykład:
Może Ty zawsze chciałeś …

• Wolontariat. Jedno z badań wykazało, że 45% z tych, którzy przechodzą na emeryturę, w temperaturze 55 do 64, czy formalne wolontariatu. Więc można znaleźć wiele wiązań wiekowe w wolontariacie; może to być nawet dobry sposób, aby poznać nowych przyjaciół spoza pracy, którą zawsze robiliśmy. Jeżeli współmałżonek jest wolontariuszem, jesteś jeszcze bardziej prawdopodobne staje się samemu. Jak Państwo zapewne wiedzą, nie ma niedostatku zadań, które muszą być wykonane, więc wolontariat może mieć kluczowe znaczenie dla wielu przyczyn. (Możesz być zainteresowany wiedząc o wolontariacie Ochrony U.).

• Praca w niepełnym wymiarze czasu. Biorąc pod uwagę dane o tym, co Amerykanie dostać się do świadczeń z ubezpieczeń społecznych, a co trochę ci sami ludzie potrafią oszczędzać na emeryturę, to nie dziwi, że zgodnie z rocznym badaniu emerytalnego 2015 CareerBuilder, 54% wśród starszych pracowników (w wieku 60+) mówią, że ” prace ll po wycofaniu się z ich obecnej kariery – nawet z 45% w 2014 roku. Z tej grupy, 81% twierdzi, że będziesz najprawdopodobniej niepełnym wymiarze czasu pracy, a 19% planu, aby kontynuować pracę w pełnym wymiarze godzin. Oczywiście, pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy może być również zabawa, a to daje możliwość wypróbowania pola, które nie sprawdziły się przed (być może jedno z nich zawsze zastanawiałem) Ty. (Rozważmy 5 dobrych powodów, aby zbudować karierę nonprofit).

• wziąć udział w kursie. Teraz to już coś o tym myśleć: Co ty zawsze chciałem się nauczyć? Może to być szachy, gotowanie, literatura, CPR – całe mnóstwo przedmiotów, które mogłyby prowadzić do pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy lub po prostu rozwija swój umysł i swoje możliwości. W większości obszarów kraju, istnieją uczelnie, które oferują kursy w niepełnym wymiarze godzin, lub szkoły utworzone tylko dla celów takich jak The Lifelong Learning Institutes Osher. Możesz też sprawdzić w Internecie dla poszczególnych przedmiotów w pobliżu miejsca zamieszkania, lub po prostu wybrać kursy rzeczywiście można podjąć na samym internecie, gdzie kursy są oferowane przez niektóre z największych uczelni w kraju – MIT, Harvard i każde inne miejsce wy może myśleć. Istnieją również darmowe kursy dostępne, od, na przykład, University of the People (czesne-darmowy University).

podroże Wielu emerytów uważają, że podróż jest czymś naprawdę mogą cieszyć się teraz, ponieważ nie ma limitu czasu już dostępne. Można nawet zdecydować się na podróż w poszukiwaniu gdzie żyć na dłuższą metę. Emerytura może trwać przez długi czas w tych dniach: kurs Oczekiwana długość życia ponad 80 W wielu z tych Stanów Zjednoczonych, więc może warto trochę poeksperymentować, gdy jesteś w podróży, aby znaleźć tylko odpowiednie miejsce do spędzenia złote lata. Dla tych, którzy mieszkają w chłodniejszym klimacie, wybór czegoś bardziej konsekwentnie słoneczne wydaje atrakcyjne. Czy to może być dlatego południowych stanach wzrosły w populacji późno? Kolejnym krajem, gdzie życie jest tańsze, to kolejna opcja dla niektórych. (Patrz, na przykład, na samą górę emerytalne miast w Wietnamie).

wyluzuj A kto może cię obwiniać, po życie zmierza do biznesu, jak to było, wczesnego wstawania, dotarcie do pracy na czas i tam dla tych wszystkich godzin. Można po prostu rozkoszować się w wolnym czasie – niektórzy ludzie uważają, że tylko będąc w stanie wstać, kiedy mają na to ochotę to ogromna korzyść, chociaż to może nie wystarczyć na dłuższą metę. Spróbuj niektóre z powyższych opcji i zobaczyć, jak oni pracują dla Ciebie w miarę upływu czasu. Podróżując, pracując trochę, wolontariat i uczenie wszystko może pomóc swoim życiu znaczenie, nawet jeśli nie jesteś pogrążony w karierze, a niektóre z nich mogą nawet pomóc zarobić trochę małe zmiany, które pomogą Ci cieszyć się beztroskie życie.

Podsumowanie

Oczywiście, zapraszamy do dodawania własnych wyborów do spersonalizowanej listy Top Ten: chcą spędzać więcej czasu poza domem? Roślin ogród warzywny (podniesione łóżka są dobre), czy raczej działkę w ogrodzie społeczności. Albo weźmy się jak malowanie Grandma Moses czy byłego prezydenta George’a W. Busha. Uruchom klub wirtualny Rezerwuj online z kilku odległych przyjaciół z college’u. Teraz, że kalendarz jest bardziej otwarty, możliwości są ograniczone jedynie przez wyobraźnię i być może w mniejszym budżecie.

Wypełniając formularz W-9
3 Emerytury ETF Nadaje się do swojego portfela
Wiesz coś o metodzie praw własności?
Jak wybrać najlepszą ETF
Historie 3 z najbardziej udanych Doradców Finansowych
10 najdroższych kody pocztowe w San Francisco
Bezpieczne inwestycje na 2012 rok
Pokrycie powiernicze ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej
Kroki wykluczenia: co się dzieje podczas Wykluczenie
Top 10 krajów o broni jądrowej
Czy 700 dobry wynik kredytowej?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create