Top 5 kosztownych Problemy Zdrowie Emeryci twarzy

Jeżeli w latach swoimi roboczych miałeś wspiąć kupić ubezpieczenie zdrowotne lub poradzić sobie z rosnącym co płaci na ubezpieczenie pracodawcy, to jest kuszące, że będziesz w domu za darmo po osiągnięciu 65 i zapisać się do Medicare. I tak Medicare ma znaczące korzyści: około 80% kosztów lekarz-wizyta i badania są objęte, podobnie jak większość kosztów szpitali, a można nawet dostać częściową zapłatę za tym długo potrzebnego leczenia zdrowia psychicznego.

Ale w przeciwieństwie do myślenia życzeniowego, Medicare jest daleko za darmo i ma istotne luki w pokryciu. Koszty zdrowotne zapłaconych out-of-pocket przez osoby wzrasta gwałtownie wraz z wiekiem, nawet po Medicare rzutach. Podczas gdy ludzie w wieku 45-64 lata spędził średnio $ 8370 za opiekę zdrowotną w 2010 roku liczba ta wzrosła do $ +15.857 rok dla osób od 65 do 84, a do prawie 35.000 $ za osobę, za te 85 lat i starszych.

Paradoksalnie, dbając o siebie i pobyt zdrowe można dodać więcej, a nie mniej, w stosunku do całkowitych kosztów opieki zdrowotnej swoich lat emerytalnych. To dlatego, że wiele out-of-pocket koszty są roczne koszty premii i dłuższe życie oznacza, że ​​będziesz płacił im dłużej. Przepraszamy za to.

Oto top 5 kosztownych koszty opieki zdrowotnej, że emeryci doświadczenia, z sugestiami co zrobić ich pokrycie.

“ukryte” Składki

składki Medicare są potrącane z zabezpieczenia społecznego sprawdzić co miesiąc, a ponieważ nie przybyć jako rachunek, łatwo zapomnieć, że je płacą. Medicare Part A, kosztów szpitalnych, nie ma premii dla ludzi, którzy pracowali i ich małżonków, ponieważ jest prepaid za pośrednictwem podatków od wynagrodzeń w latach roboczych. Jeśli nie pracują i płacą podatki Fica przez co najmniej 40 kwartałów, premia wynosi $ 411 miesięcznie.

Ale dla Medicare Part B, która obejmuje wizyty u lekarza, testy, przejażdżki Karetki pogotowia i dostaw, rejestrujących zapłacić miesięczną premię, która jest obecnie $ +104,90 miesiąc, wraz z narzutami dla osób o dochodach powyżej $ +85.000 rocznie. Z biegiem lat emerytury, te składki kosztować co najmniej $ 1,258.80 rocznie na osobę. W połączeniu ze składek na ubezpieczenie narkotyków i ewentualnie dodatkowego ubezpieczenia lub szczeliny o zapłatę części rachunków, że Medicare nie obejmuje składki może zrobić duży zgryz z dochodów emerytalnych.

Co płaci i inne wydatki medyczne

Koszty Premium to dopiero początek rachunki medyczne odbiorcy trzeba zapłacić. Odliczeniami i co płaci są również istotne. Dla Medicare Part B roczny odliczeniu wzrosła z $ 147 w roku 2015 do $ 166 w 2016 r. I nie ma $ +1.288 odliczeniu na pobyt w szpitalu. A wtedy nie spełniające część wszelkich medycznych lub szpitalnych rachunki, że Medicare nie obejmują. Przeciętnie ludzie w wieku 65-84 lat zapłacił $ 5,887a w szpitalu co płaci i $ 3.281 w roku przez lekarza i usług klinicznych w 2010 roku. Dla tych 85 lat i więcej, koszty były $ +10.405 do szpitala co płaci i $ 4.342 dla lekarza i usług klinicznych.

Istnieją dwa wspólne strategie na pokrycie kosztów, które Medicare pokrywa jedynie częściowo. Jednym z nich jest do przyłączenia się do planu Medicare Advantage, często HMO lub planu PPO, który obejmuje większość usług Medicare, a często obejmuje ubezpieczenie od narkotyków, jak również. Kompromis jest to, że trzeba stosować wyłącznie lekarze, którzy są częścią planu HMO lub PPO, choć niektóre plany obejmą części opłaty za spotkanie out-of-plan lekarzy.

Innym rozwiązaniem jest zakup zapasowego i “luki” ubezpieczenie od prywatnej firmy. Największe plany premii obejmie wszystkie copays Medicare i odliczeniami, wraz ze spadkiem wartości procentowe dla niższych planów premium. Leki na receptę nie są zawarte w tych planach. Ani są jakieś koszty (takie jak koszty stomatologicznych), że sama Medicare nie obejmuje. Składki średnio 186 $ miesięcznie i 2232 $ rocznie na osobę. Oba plany Medicare Advantage i polityki Medigap może pomóc koszty leczenia na emeryturze bardziej przewidywalny. (Patrz Medigap Vs. Plany Medicare Advantage: Który jest lepszy?)

Drug Ubezpieczeń i co płaci

Jeśli nie przystąpić do planu Medicare Advantage, ani regularne ani Medicare Medigap polityki pokryje koszty leków na receptę. ubezpieczenia narkotyków lub Medicare Part D, posiada również premie, odliczeniami i co płaci, a przy zakupie go na emeryturę nie jest obowiązkowe, płacisz karę dla miesięcy, które przeszli nagie, jeśli zdecydujesz się go później. Out-of-pocket koszty leków uśrednionych $ 1.866 dla tych 64-84 w 2010 roku, a $ +1.935 dla tych 85 lat i starszych.

Można zorganizować, aby uzyskać premię Część D potrącane z czeku Ubezpieczeń Społecznych, ale być przygotowany do korzystania z innych strategii, a także do utrzymania kosztów leków w dół. Prosząc lekarza o generycznych lub niedrogo cenach leków jest ważne, a może się okazać, że zakup leków generycznych w Walmart, Costco czy Target lub za pośrednictwem klubu oszczędności receptę Walgreen kosztuje mniej niż płacić co płaci wymagane ubezpieczenie od narkotyków.

Oczy, uszy i zęby

Choć Medicare pokrywa większą część swojego ciała, niektóre części są pozostawione niemal nagie. Jeśli potrzebujesz operacji zaćmy, Medicare pokryje część kosztów, a nawet pozwalają bezpłatną parę post-op receptę okularów. Ale to nie płaci za rutynowe egzaminów oczu, recept okularowych i innych pomocy wizualnych. Ani Medicare płacić za egzaminy słuchu i aparaty słuchowe.

A jeśli jesteś w szpitalu, ponieważ szczęki i zęby są łamane w wypadku samochodowym, Medicare dostał plecy, ale nie obejmuje rutynowej opieki stomatologicznej, czapki, mostów lub innych procedur. Ludzie w wieku 65 i 84 lat mogą oczekiwać usług stomatologicznych z nich kosztuje około $ 377 rocznie, a jest to jeden z niewielu wydatków, które zmniejsza się z wiekiem, kosztuje te 85 starsza zaledwie $ 341 rocznie średnio w 2010 roku.

Opieka pielęgniarska

Większość z nas kojarzy pojęcie “opieki długoterminowej” z dopuszczeniem pielęgniarstwa-domu, ale musimy myśleć szerzej o tym, jak będziemy się nim opiekowano, jeśli choroba pozwala nam na stałe lub czasowo w stanie zadbać o siebie. Wszystkie wybory są drogie, w tym pod opieką członków rodziny i przyjaciół, którzy mogą mieć do porzucenia pracy zarobkowej, aby pomóc. Na przykład, utracone zarobki i świadczenia dla kobiet opiekunów może wynieść $ 342000, nie wspominając o ich rosnące ryzyko chorób serca i depresji.

Koszty opieki zdrowotnej, domu opieki dziennej dla dorosłych, wspierana życia i domu opieki zamieszkania są znaczne – i najlepiej objęte zarówno zakupu ubezpieczenia opieki długoterminowej lub utworzenie dedykowanego rachunku inwestycyjnego w tym celu.

Podsumowanie

Nawet jeśli to kosztuje więcej, aby żyć dłużej, zachowania zdrowia, dzięki czemu można robić rzeczy, które cieszą się wciąż najlepszym rozwiązaniem emerytalny. Budżetowanie na emeryturę powinno zawierać twarde spojrzenie na prognozowanych wydatków na zdrowie. Ogólnie rzecz biorąc, można spodziewać emerytów Medicare na pokrycie około 62% swoich rocznych kosztów opieki zdrowotnej. Około 32% z out-of-pocket kosztów będzie dla Medicare część B i D składek; 45% na Medicare odliczeniami, co płaci i podziału kosztów; i 23% od wydatków związanych z narkotykami.

Uwaga: Koszty wymienione w niniejszym artykule są średnie i niewiele sposobem wiedząc z góry, co będzie osobiste koszty lub długowieczność. Kalkulatory fromHealthView i fromAARP może dać bardziej spersonalizowane szacują, że bierze pod uwagę bieżące warunki zdrowotne.

Jak Doradcy mogą korzystać Inbound Marketing Grow
Emeryci powinni kupić lub leasingu samochodów?
Zapisz 1.000 $ miesięcznie z 401 (k)
Jak kupić dom zamknięty
9 firm, które rozwijają się w recesji
Prawdziwym celem rachunkowości nie Everybody Knows
Praca, która daje życie Najdłuższy karierze?
Co robi złych zamiarach oznacza? Zło intencją ustawy
Lyft, Inc.
Rozwiązywanie Nieszczęścia Social Security: Opcja ryczałtowa
9 członkowskie z najwyższym obciążeń podatkowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create