Technicznych i nietechnicznych Help Desk Wywiad pytania

Stanowisko operatora help desk polega na przeprowadzeniu różnorodnych ról i obsługi wielu obowiązków pracy. Ponieważ istnieje tak wiele aspektów profilu pracy, fakt, że pytania wywiadzie dla help desk stanowisk operatorskich obejmują wiele tematów i obszarów pracy nie dziwi wcale.
Nie tylko osoba musi obsługiwać połączenia pomocy i dochodzenia z pracownikami firmy, ale ma on również rozwiązywać problemy związane z komputerami, koordynowania i pracować z ludźmi z różnych działów, zapewniają skuteczną i sprawną obsługę klientów, rozwiązać losowe problemy, itd. W zasadzie, kandydat powinien mieć dobre umiejętności komunikacyjne. Zadaniem zarządzania wielu dziedzinach funkcjonalne mogą być bardzo uciążliwe, a w tym samym czasie, bardzo stresujące. Ponadto oczekuje się, że operator help desk, aby wykonywać swoje obowiązki podczas ćwiczeń dobrą ilość kontroli nad jego poziomach cierpliwości i stresu.

Wywiad nietechniczne pytania

P. Jak oceniasz swoje umiejętności rozwiązywania problemów?

Jest to częste pytanie zadawane podczas wywiadów dla pozycji help desk. W tym przypadku pojęcie odnosi się do rozwiązywania problemów w wielu dziedzinach, w tym umiejętności technicznych, umiejętności rozwiązywania konfliktów, obsługi klienta itp

P. Jak radzić sobie z krytyką?

Jest to kolejny częste pytanie, które jest zadawane w wielu rozmów kwalifikacyjnych. Ankieterzy są zainteresowani, aby wiedzieć, czy podjąć krytykę konstruktywnie czyli pozytywnie, czy też wydmuchać szczyt, gdy krytykował. Pomaga w oceniając poziom cierpliwości kandydata.

P. W jaki sposób można poradzić sobie z bardzo zirytowany klienta lub współpracownika?

To kolejne pytanie, mające na zrozumieniu zarządzanie człowieka i umiejętności interpersonalne. Personel recepcji Pomoc częściej spotykamy przypadki zdenerwowany lub podrażnioną klientów i współpracowników. Jednak w takich sytuacjach, pozostając spokój, utrzymując chłodna i zbliża się do rozwiązania w sposób polubowny jest czego oczekuje się od stowarzyszonej help desk.

P. Czy jesteś w zespole?

Profil pracy operatora help desk jest taka, że ​​ciągle musi pracować w synchronizacji z wielu działów i zespołów organizacyjnych. W takich sytuacjach, gładka, skuteczny i wydajny praca jest możliwa tylko wtedy, gdy jednostka stowarzyszona help desk jest dobry w pracy zespołowej i jest graczem zespołowym.

P. W jaki sposób można obsłużyć rozmówcę, który odmawia się uspokoić?

Jest to dość powszechne miejsce i jeden, który doświadczonych specjalistów w Pomocy pracy biurko byłoby znać. To pytanie jest przeznaczona głównie do testowania cierpliwości, umiejętności tolerancji i co najważniejsze, możliwość zachować zimną krew w sytuacjach stresowych i wymagających.

P. Co zrobić, aby odpocząć lub odstresowanie się?

To pytanie próbuje dać ankieter wgląd w swój sposób radzenia sobie ze stresem pracy i pracy ciśnieniach. Może to dać ankieter dobry pomysł, czy można byłoby się tego zadania, czy nie, jeśli chodzi o utrzymanie zimną krew w nieznanych lub sytuacjach ekstremalnych ciśnień w pracy. Radzenia sobie ze stresem jest zatem ważnym aspektem pracy help desk.

Wywiad Pytania techniczne

P. Jeżeli klient dzwoni mówiąc jego komputer nie uruchamia się, w jaki sposób można go rozwiązać?

Kwestia ta jest przeznaczona do kierowania logiczne, analityczne i umiejętności rozwiązywania problemów, a także swoją wiedzę techniczną. Co ankieter zbada sposób można podejść do problemu, kolejność rozwiązywania problemów kroki, aby podjąć, a logika każdego z nich.

P. Jeśli ktoś stwierdzi, że ich łączność z Internetem jest w dół, jak można rozwiązać ten problem?

Po raz kolejny, to pytanie będzie sprawdzić swoją logikę, swoją głębię wiedzy i swoich umiejętności rozwiązywania problemów, z tym że w tym przypadku będzie to odnoszące się do koncepcji Internet i sieci.

P. W jaki sposób można obsłużyć problem techniczny, który nie znasz?

Takie problemy są dość powszechne w organizacjach korporacyjnych oraz firm z branży IT. Jako współpracownik help desk, będzie bez wątpienia należy się spodziewać, aby posiadać podstawową wiedzę na temat rozwiązywania problemów. Jednak nie można oczekiwać, że znają rozwiązanie do każdego szkopuł technicznych lub wydania (albo byłbyś administrator sieci). Jak poradzić sobie z tą sytuacją, do którego eskalacji połączeń itp dadzą ankieter dobry pomysł na temat, jak skuteczne jesteś jako współpracownik help desk.

Przygotowanie do rozmowy help desk wymaga, aby myśleć o wielu różnych scenariuszy, tak aby odpowiedzieć na pytania z ufnością. Przewidując jak wiele pytań, jak to możliwe i przygotowuje swoje odpowiedzi z dużym wyprzedzeniem powinno dobrze służyć w swoim wywiadzie.

Charles Schwab IRA i Roth IRA Review (schw)
5 aby uniknąć typowych błędów Kiedy leasing samochodu
Top 10 Firmy inwestycyjne
Przednie drzwi Pomysły uroku
Blueprint A Beginner w sprawie Jak skonfigurować Online Sklep z meblami
Jak dostać pracę w agencji reklamowej: Poradnik dla aspirantów
Jak Rezerwa Federalna wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych
Jak Podatki dochodowe może zmienić Pod rządami prezydenta Trump
Złożenie Wczesne zabezpieczenia społecznego: jeśli ma to sens
Zwrotowi Amortyzacja: Jak to działa
Gdzie kupić złoto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create