Te rodzaje rachunkowości naprawdę trzeba wiedzieć

Słowo “księgowy” jest używany w bardzo abstrakcyjny sposób; jednakże, obejmuje wiele metod finansowych. Poniższy artykuł zawiera podstawowe rodzaje rachunkowości, które pomogą Ci zrozumieć podstawową wiedzę na temat funkcjonowania poszczególnych sektorów w zakresie dziedziny zarządzania finansami.
Trzeba wiedzieć, rachunkowość. Jest językiem praktycznym życiu biznesowym. Było to bardzo przydatna rzecz dostarczyć do cywilizacji. Słyszałem, że przyszedł do cywilizacji po Wenecji, która oczywiście była kiedyś wielka potęga handlowa w rejonie Morza Śródziemnego. Jednak dwukrotnie zapis księgowy był cholernie wynalazku. – Charlie Munger

Rachunkowość jest uważana za jeden z najważniejszych elementów w świecie biznesu, gdzie pieniądz jest prawie wszystko. Jest on określany jako proces, w którym finanse organizacji są rejestrowane do dalszej oceny. Dzięki zastosowaniu celów rachunkowości i ten proces zarządzania finansami przedsiębiorstwa są w stanie ustalić, czy są one zarabianie zyski lub straty dzieje. Wręcz przeciwnie do wspólnego nieporozumieniem, praktyka rachunkowości przeprowadzono nawet w młodym wieku. Dopiero nowe rodzaje rachunkowości i technologii informacyjnych (IT), że awansowała na wyższy poziom. Zasady rachunkowości są podstawą przeprowadzania procesu księgowania.

Rachunkowość finansowa

W celu przeprowadzenia tego rodzaju księgowości, profesjonaliści używać wytycznych określonych przez niektórych instytucji finansowych, takich jak Securities and Exchange Commission (SEC) i Międzynarodowego Komitetu Standardów Rachunkowości (IASC). Księgowy finansowy przekazany odpowiedzialności ocenić warunki finansowe, które pomogą firmom określić kolejne etapy inwestycji.

Rachunkowość Zarządcza

Rachunkowość zarządcza jest jednym z najważniejszych rodzajów kariery rachunkowości. Zajmuje się badaniem, analizowania i rejestrowania aspektów finansowych firm biznesowych. Niewielu z podsekcje tej dziedzinie rachunkowości jest zarządzanie aktywami, kontroli wewnętrznej, planowania finansowego i budżetowania, itp Specjaliści pracujący w Rachunkowość zarządcza Naprawdę trzeba być specjalistą w użyciu powiązanego oprogramowania księgowego komputerowy do zarządzania danymi.

Rządowy księgowe

Jak sama nazwa wskazuje, rachunkowość rządowa jest dziedziną, która odnosi się do gospodarki finansowej rządu federalnego, stanowego lub regionalnym. Skupia się bardziej na świadczenie usług zarządzania danymi zamiast zarabiać zyski. Księgowy zatrudniony w tym sektorze zwykle wygląda po audytach, budżetowania i zarządzania finansami obiektów rządowych.

Księgowość powiernicze

Zadaniem powiernicze rachunkowości zwykle przekazany zarządcy lub administratora w organizacji non profit lub określonej społeczności. Ten księgowy może być administrowana lub rozpoczęte przez sąd. Powiernika księgowy wykonuje tradycyjne obowiązków księgowych, takich jak przechowywanie dokumentacji, oceny finansowej, a nawet zarządzania aktywami.

Dochód narodowy księgowe

rachunkowości dochodu narodowego jest związana z czynnikami społecznymi i gospodarczymi w kraju, w przeciwieństwie do sprawiedliwego zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Obejmuje ona znacznie szerszy zakres, co ostatecznie daje się wyniki takie jak zdolności nabywczej kraju rocznie. Stosowanie rachunkowości dochodu narodowego umożliwia również kraj, aby dowiedzieć się wartości rynkowej dóbr i usług wytworzonych w danym kraju w określonym przedziale czasowym.

Rozliczanie projektów

Rachunkowość projekt jest bardzo podobny do rachunkowości zarządczej. Jednak oba rodzaje rachunkowości prowadzone są w działalności gospodarczej; To tylko, że rachunkowość projektu związana jest z osiągnięć finansowych dotyczących danego projektu. Uważa się, że jest to bardzo skuteczne narzędzie do zarządzania projektu. Pomaga organizacjom zaplanować Deliverable zgodnie z raportów z postępu projektu.

Inne rodzaje rachunkowości Forensic Accounting
rachunkowości publicznej
Rachunkowość społeczna
Fund Accounting
Rachunkowość podatkowa
Pamiętaj, że każdy rodzaj rachunkowości ma swój własny zestaw zasad i reguł pracy przetwórczego. Szeroka gama Enterprise Resource Planning (ERP) i pakietów oprogramowania księgowego pozwoliły księgowych do prowadzenia ewidencji w sposób uporządkowany.

Koniecznie przeczytaj dla Poszukujących Solitude! Najlepsze Praca dla introwertyków
Mogłyby emeryturę Portfolio obchodzić kolejnego kryzysu finansowego?
Uzyskaj akademickiego Finance Kariera
Top 4 Akcjonariusze Intel (INTC)
Niezbyt Jobs For Your Finance Stopnia
Jak Czytelnicy Przenośny kart kredytowych działa?
Etolog Opis pracy i wynagrodzenie
Gdzie można znaleźć listę nieruchomości bezpłatny Wykluczenie
Equity Line of Credit i wykluczenia
Federalnego podatku Wsporniki do 2012 roku
Przewodnik po raz pierwszy w homebuyer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create