Powikłania Condo: Zagadnienia Za Własność

Jeśli nigdy nie kupił mieszkanie, może być zaskoczony w ogóle różnych zagadnień do rozważenia. Zakup mieszkanie nie jest taki sam jak zakup domu. Nie tylko można mieć przylegające ściany z sąsiadami, a także inne elementy fizyczne, które różnią się od tradycyjnego domu, cały proces, który trzeba przejść, aby dokonać decyzji i uzyskania kredytu mogą także różnić.

mieszkanie kto powinien być właścicielem?

Jedną z pierwszych rzeczy, które trzeba zadać sobie pytanie brzmi: Czy jesteś typem mieszkanie, i co to właściwie znaczy? Wiele mieszkanie może znajdować się w otoczeniu miejskim. W nieruchomości, lokalizacja zdanie, lokalizacja, lokalizacja wiele znaczy. Domki wyrastają w wielu śródmiejskich obszarach miejskich, a niektóre są nawet budowanie pozycji wygody prawo do rozwoju, w tym sklepach spożywczych lub innych firm. Z tej wygody może pochodzić więcej hałasu i zatorów. Jeśli myślisz o danym miejscu, to sprawdzić w różnych porach dnia i nocy, aby zobaczyć, jak głośno lub jasno oświetlone jest. Jeśli hałas lub światło jest to problem dla ciebie, to nie może być dobrym wyborem.

Jedną z rzeczy, które pochodzą z posiadania condo jest Stowarzyszenie Domów, HOA. Nie mogą być warunki, przymierza i ograniczenia lub CC & Rs, że wymienione rzeczy, że jako właściciel mieszkanie musi spełniać, aby tam mieszkać. Nie powinno stosować się do tych warunków, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności zgodnie z prawem.

Mieszkanie może być odpowiednim wyborem dla pewnego typu osoby, jak właściciel domu po raz pierwszy, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe domu jednorodzinnym. Mieszkanie oferuje także taką zaletę, niewielkiej konserwacji. Może to być atrakcyjną cechą starszych ludzi, którzy szukają mniej utrzymania domu. Mieszkanie może być również atrakcyjnym wyborem dla osoby, która chce być usytuowany w centrum dużego miasta.

Problemy kredytowe

Kupując mieszkanie może być trudniejsze niż zakup typowego domu. Kredytodawcy są bardzo ostrożnym przy rozdawanie kredytów. Zwykle wymagają, że pewien odsetek jednostek mają osoby żyjące w nich, czy też, jak nazywają go właściciel zajęte. Innym ograniczeniem może być ilu mieszkanie mogą być w posiadaniu jednego inwestora. Zazwyczaj, kredytodawcy nie chcą jedna osoba posiada więcej niż 10% jednostek w budynku. Wiele razy kredytodawców będzie również ograniczenia dotyczące liczby jednostek zostały już sprzedane. Niektórzy kredytodawcy wymagają co najmniej 90% jednostek sprzedanych w celu zapewnienia finansowania.

Kredytodawcy mogą mieć również zaostrzenie kredytu do wartości wskaźników i ograniczenia dla tych mieszkań zakupem. Pożyczka do wartości (LTV) to ile mieszkanie jest warte w porównaniu, ile jest winien na nim. Na przykład, jeśli umieścisz 20% w dół na siebie, swoją LTV będzie 80%.

Przy rozważaniu kredytu mieszkanie, FHA oferuje ubezpieczenia przez FHA sekcji 234 (c). Program ten gwarantuje pożyczki do 30 lat. W celu uzyskania tego ubezpieczenia, budynek musi mieć ponad cztery jednostki. Przy obecnej popularności zamiany mieszkania na mieszkanie, ważne jest, aby sprawdzić ograniczenia w ramach programu (c) 234.

Inne koszta

Mogą być też inne koszty związane z posiadaniem mieszkanie. Pamiętaj, aby uważnie przeczytać całą dokumentację. Mimo że HOA jest ubezpieczony, może trzeba mieć dodatkowe pokrycie, jak również. Mów do agenta ubezpieczeniowego przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów, i mieć pewność, że ubezpieczenie oferowane przez HOA nie przesuwa zagrożenie dla ciebie, aby utrzymać niższe składki.

Unikanie Condos z problemami

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić siebie, kupując mieszkanie jest zbadanie HoA i siedzieć na spotkaniu HOA. Jak dobrze, porozmawiać z sąsiadami, aby sprawdzić, czy są zadowoleni z tego, jak mieszkanie jest zarządzany. Można poprosić o hałas i inne problemy. Przejrzeć regulamin, aby ustalić, co jest objęte HOA. Można również zwrócić się do otrzymania protokołu z ostatnich spotkań członek zarządu, i dowiedzieć się, ile należności HOA wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat.

Innym obszarem badań jest podatek planszy i inne Historia sporów. Może się okazać, że istnieją procesy zaangażowane, że może nie chcieć, aby stać się częścią, należy zakupić. Niektóre stowarzyszenia condo zostały zmuszone do bankructwa dla niezapłaconych należności HOA. Powinny one pozostawać w tyle po otrzymaniu należności kredytodawców może również zatrzymać kredytów na jednostkach, które mogą mieć wpływ na wartości odsprzedaży. Przejrzyj dokumentację finansową dla zaległości lub pieniędzy w rezerwie w celu konserwacji, itp Dobrym stowarzyszenie powinno mieć co najmniej 25% dochodu brutto w rezerwie na wypadek awarii oraz napraw. Jeśli zabraknie pieniędzy, można oberwać z oceną. Należy także pamiętać, aby sprawdzić najnowsze oceny podatkowych. Jeżeli cena sprzedaży mieszkanie jest małe, ale decyzja podatkowa jest wysoka, może być w sklepie dla wyższej ustawy podatkowej, niż przewidzieć. Bądź pewien, że podatki są zgodne z rzeczywistymi wartościami nieruchomości.

Podsumowanie

Lokatorskie mogą być dobrą inwestycją na prawo nabywcy we właściwym miejscu, gdy czasy są trudne, choć mogą one być trudniej kupić i sprzedać, niż standardowego domu jednorodzinnego. Zanim kupisz mieszkanie, pamiętaj, aby zrobić swoje due diligence i sprawdzeniu Hoa, CC & Rs i wszelkie sytuacje podatkowe i ubezpieczeniowe. Należy także pamiętać, aby dostać się z agentem nieruchomości i oficer pożyczki, która ma duże doświadczenie w sprzedaży mieszkanie, a kwestie związane takiego zakupu nie są tak proste, jak ci z tradycyjnym domu jednorodzinnego.

Top 5 Umiejętności Każdy aktuarialne Potrzeby
Nie obwiniaj nas na Yield Meltdown
Business Model zakładów reasekuracji
Praca dla miłośników psów
Pieniądze Konta rynku z najwyższych wskaźników procentowe
Top 8 Najbardziej dochodowych Majors 2016
Jest zagrożenie Roth IRA Pod?
Porady wybrać najlepsze doradztwo kredytowe życzenie
Jak zostać prawnikiem nieruchomości
Tajniki ofert nieruchomości sprzedającego finansowane
Jak pomóc Klienci Invest spadku na emeryturę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create