Opcje hipotecznych dla właścicieli domów pod wodą

Kupujący często znajdują się w sytuacji nie do pozazdroszczenia z powodu bardziej od salda swoich kredytów hipotecznych niż ich domy są warte. Wynika to z połączenia zdarzeń, z których wiele pozostaje poza kontrolą właścicielem domu do wynajęcia. Spadające ceny nieruchomości, pogarszająca sąsiedztwa, złe decyzje pożyczkowe (np pożyczania więcej niż kredytobiorca może stać lub przyjęcie na opcję regulowane stawki kredytów hipotecznych) oraz refinansowania wykupienia equity wszystko może opuścić domów z rosnącego zadłużenia. Gdy saldo kredytów hipotecznych przekracza wartość nieruchomości, pozycja właściciela domu jest dalej do góry nogami lub pod wodą. Uciekając tej niewygodnej pozycji jest trudne – i to często wymaga sprzedaży domu za mniej niż wartość kredytu – ale istnieją rozwiązania. Spójrzmy na kilka opcji dla właścicieli domów z ujemnym kapitałem własnym.

Samouczek: Podstawy hipoteczny

Krótka sprzedaż domu, który znajduje się na Short Equity

Krótka sprzedaż jest realną opcją, jeżeli różnica między ceną sprzedaży domu, a kwota jest niewielka hipoteką lub sprzedający ma głębokie kieszenie. Jeżeli kupujący można znaleźć, właściciel domu może dojść do zamknięcia z czekiem na spłatę salda kredytu. Jeżeli sprzedawca nie może sobie pozwolić, aby spłacić saldo, ale musi sprzedać, sprzedawca musi skontaktować się z uchwytu hipotecznych i próba zorganizowania krótkiej sprzedaży. (Więcej informacji na temat krótkiej sprzedaży domu, przeczytać krótki Sprzedaż domu, aby uniknąć wykluczenia).

Przekonanie kredytodawcy zgodzić się na krótkiej sprzedaży często wymaga znacznej ilości czasu i papierkowej roboty. Oprócz coraz pożyczkodawcy do porozumienia, wówczas właściciel domu musi znaleźć agenta nieruchomości, który jest gotów do obsługi sprzedaży. Jeżeli kupujący zostanie znaleziony, powikłania kontynuować. Kredytodawcy często usług kredytu w imieniu inwestora. Jeżeli pożyczkodawca jest wygodne ze sprzedażą, kredytodawca musi wówczas pracować z inwestorem sprawującego pożyczkę, aby osiągnąć porozumienie. Może to zająć trochę czasu. Jeżeli dom jest objęty prywatnych ubezpieczeń kredytów hipotecznych (PMI), ubezpieczyciel może również brać udział w tym procesie. Ubezpieczyciel ubezpiecza nieruchomość przed domyślnie ochrony interesów banku, więc ubezpieczyciel ma swój udział w tym procesie. Ogólnie rzecz biorąc, okres, aby osiągnąć porozumienie jest długa, a bank ma niewielki bodziec do współpracy.

Wykluczenie

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, właściciel domu może zakończyć się z powodu pieniędzy do banku, nawet po sprzedaży, aby nadrobić różnicę między tym, co kupujący jest skłonny zapłacić i co bank jest skłonny zaakceptować. Jeśli uważasz, że to może być w przypadku sytuacji, alternatywą może być wykluczenie. Jednak ważą tej opcji bardzo ostrożnie – mimo że krótka sprzedaż nie jest dobre dla ratingu kredytowego, wykluczenie jest jeszcze gorzej. (Czytaj Znaczenie swój rating, aby nauczyć swoje działania pożyczkowe wpływa na rating kredytowy, a pięć kluczy do odblokowania lepszy wynik z góry za wskazówki i techniki, aby odbudować zrujnowaną rating).

Oprócz wyzwań utworzenia sprzedaży, możliwość winna jest pieniądze po sprzedaży, a prawdopodobieństwo, że ocena kredytowa odbędzie się hitem, podatki muszą być również brane pod uwagę. Z punktu widzenia podatkowego, różnica między ceną sprzedaży w kraju i saldo kredytów hipotecznych może być postrzegana jako dochód. Płacenie podatków oraz udowodnienie, że były niewypłacalne, a zatem zwolnione od podatku, to elementy, które muszą być rozpatrywane, ponieważ z punktu widzenia podatkowego, krótka sprzedaż jest postrzegana jako odpuszczenie długu.

Opcje dla uniknięcia kłopotów z krótkiej sprzedaży są ograniczone. Idealnym scenariuszem jest nadal mieszka w domu i płacenia kredytów hipotecznych, aż na rynku nieruchomości poprawia i dom można sprzedać za cenę, która obejmuje saldo na kredyt hipoteczny. Inne opcje do rozważenia biorą w współlokatora pomóc płacić rachunki lub przeniesienie do mieszkania i wynajmie dom.

Podsumowanie

Najlepszym sposobem, aby zminimalizować szanse na znalezienie się do góry nogami jest wykupienie najmniejszą hipotecznych, które można znaleźć i spłacić ją tak szybko jak to możliwe. Wysiłek ten rozpoczyna się od zakupu domu, który rzeczywiście można pozwolić, która mogłaby być dramatycznie inna nieruchomość, niż ten, w którym czujesz, że należysz. (Potrzebujesz pomocy pożerające liczby? Czytaj hipoteczne: jak wiele można sobie pozwolić)?

Mądry, ostrożne homebuyers wnieść znaczący zaliczki, co pozwala im uniknąć konieczności zakupu prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI) i zapewnienie wystarczającej kapitału własnego domu, że będą mieli poduszkę, jeżeli wartość domów spada. Ponadto, biorąc na małej hipotecznych, powinieneś być w stanie dokonać dodatkowych płatności i wydostać się spod zadłużenia w krótszym czasie. Wreszcie dokonanie dodatkowych płatności sprawia, że ​​prawdopodobieństwo znalezienia się do góry nogami na kredyt hipoteczny o wiele mniej prawdopodobne.

Zobacz Zrozumienie struktury hipoteczny płatności, aby zrozumieć proces obliczeń i płatności, jak również plan amortyzacji na kredyty mieszkaniowe.

CDO oraz rynku kredytów hipotecznych
Kartą kredytową lub gotówką?
Praca Zatrudnianie Process
Co robi Parse skrócie oznacza?
10 Great sposoby na reklamę To będzie zdecydowanie po ciebie Klienci
Jak Często można złożyć wniosek o upadłość
5 krajów z największą liczbą miliarderów
Prognoza pogody, Blisko 100% możliwe Rate Hike
Stonegate hipoteczny Reviews: What You Need to Know (SGM)
7 porad wywiadzie dla osób starszych poszukujących zatrudnienia
Czym jest twierdzącą obrony?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create