Nieuchwytny Spark Potrzebne do Rajdu, aby kontynuować

Wbrew oczekiwaniom większości amerykańskie zapasy zwracają w przyzwoitej wydajności w tym roku. Indeks S & P 500 jest teraz 7% YTD, wychodzenie z co dobroczynnie być opisana jako niepewnym początku roku (źródło: Bloomberg).

To jest dobra wiadomość. Złą wiadomością jest to, że zyski, które przychodzą na tle zarobków w przedłużającej się recesji, zostały w całości prowadzony na wielu ekspansji. Innymi słowy, inwestorzy są skłonni zapłacić więcej za dolara zysku. Od początku tego roku upadki, spływu stwardnienie na S & P 500 wzrósł o około 22% (źródło: Bloomberg).

Gwałtowne wchodzenie w wielokrotności rynkowej opuścił zapasów drogie. Indeks S & P 500 jest obecnie wyceniany na 20.5x spływu cena do zysku (P / E), czyli znacznie powyżej średniej historycznej 16.5x, wynika z danych Bloomberga. Podczas gdy inwestorzy mogą częściowo uzasadnić na podstawie niższej stopy dyskontowej, czyli niskich stóp procentowych, warto podkreślić, że nawet w kontekście niskich cenach, wyceny są podwyższone. Plony były stale na niskim poziomie, średnio 3,25% dla 10-letnich obligacji skarbowych, od 2003 roku (źródło: Bloomberg). Jednak w trakcie tego samego okresu wycen wciąż tylko uśrednione nagrania osiągnęły 17 razy końcowe zarobki.

Sprawdzić szybszych zysków i wzrostu gospodarczego

Jeśli zapasy są, aby przejść dalej, zrównoważone zyski muszą się opierać na szybszy wzrost zarobków. To z kolei jest funkcją nominalnego PKB (NGDP), realny wzrost powiększonej o inflacji. Patrząc wstecz na ostatnie 60 lat, poziom NGDP został silnie skorelowane ze wzrostem zysków niefinansowego. W tym okresie wzrost NGDP wyjaśnił około 20% zmienności wzrostu zysku.

Relacja nie jest trudne do zrozumienia. Choć poszczególne firmy mogą wziąć udział w rynku z rywali, który nie może utrzymać wzrost we szerszym rynku. Na zagregowanym poziomie rynkowym, szybsze tempo wzrostu gospodarczego jest niezbędne w celu przyspieszenia wzrostu przychodów. Chociaż prawdą jest, że sprzedaż międzynarodowych wzrosła dla większości firm o dużej kapitalizacji, co do dolara inną zmienną krytyczną, nominalny krajowego wzrostu gospodarczego jest nadal głównym motorem zysków przedsiębiorstw.

Można argumentować, że rynki mogą przejść tak wycen naciśnij wyższa, nawet w przypadku braku szybszego wzrostu. Na przykład, wykres poniżej przedstawia tylną P / E na S & P 500 pchanie powyżej 20 wiosną 1997 roku, a inwestorzy, którzy pozostali na rynku cieszył się kolejne trzy lata spektakularnych zysków. Oczywiście, tech bubble ostatecznie skończyło się źle.

To było wtedy, to teraz

Niestety, to czynniki, które zasilane drugiej części bańki 90. nie mogą się powtarzać. Od wiosny 1997 roku do końca 1998 roku, rentowności zarówno na 2- i 10-letnich bonów skarbowych spadł około 200 punktów bazowych (2%), a inflacja kontynuowała wieloletnią spadek. W tym samym czasie, wzrost wzrosła z tyłu gwiazdowego wydajności. Obecnie wydajność jest na wieloletnich minimów, demografia pracują przeciwko wzrostu i dalszego spadku inflacji i stóp najprawdopodobniej pochodzą w kontekście deflacji, a nie środowiska sprzyjającego rozwojowi zasobów.

Najlepszą nadzieją na rynku polega na szybszym wzroście. W przypadku braku przyspieszenia NGDP inwestorzy robią inny zakład: że kombinacja marne rentowności obligacji, wykup i podwyższonych marż dokonać akcje “najmniej zły” zakład. To nie jest hazard, który jest prawdopodobne, aby dobrze się skończy.

Wartość mapę

Co cię gryzie? Globalny Inflacja i Twój portfel

Inwestorzy powinni się martwić o inflacji?

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Wskaźnik wydajności jest pokazany tylko dla celów poglądowych. Nie można inwestować bezpośrednio w indeks.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, włącznie z możliwością utraty kapitału.

Te przykłady Pomoc w zrozumieniu zakłóceń Term deliktowej
Jak na emeryturę jako milioner Bez 401 (k)
Inwestowanie Tutorial dla 20-latków
Home Equity Loan Vs. Linia kredytowa
Chodźmy rzucić nieco światła na to, co się Matching Zasada rachunkowości
Można emeryturę we Włoszech $ 200,000 oszczędności?
Co oznacza średni koszt Senior Financial Scam?
Dlaczego praca Fed Wszystkie bardziej skomplikowane
Zrozumienie Prawdziwa Różnica między Tort i Prawa Karnego
Credit Score Oceny Wykres
Top Emerytury Strategie dla nauczycieli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create