Jak uniknąć Emotional inwestowania i ulokować swoje pieniądze mądrze

Jeśli chodzi o inwestycje finansowe, myśląc zbyt wiele ze swojego serca, a nie z głowy może podjąć błędne decyzje. Stąd, nie pozwól emocje zabrać kierownicę do prowadzenia inwestycji. tytfrn powie o błędy, które sprawiają, że inwestorzy emocjonalne a także daje skuteczne porady dotyczące zapobiegania emocjonalne inwestycje.
Osoby, które nie mogą opanować swoje emocje są źle dopasowane do skorzystania z procesem inwestycyjnym.
– Benjamin Graham

Biorąc emocjonalne decyzje dotyczące inwestycji finansowych może okazać się wysoce niszczycielskie. Inwestycje są często emocjonalne decyzje krótkoterminowe, które mają wpływ na długoterminowe korzyści w niekorzystnym sposób. Jeśli obserwować cykl emocji na rynku, można zauważyć, że inwestor jest rządzony przez uczucia optymizmu, dreszcz, euforia, lęk, odmowa, strachu, rozpaczy, panika, kapitulacji, przygnębienia, nadziei, ulgi itp Dzięki tym emocje, inwestor może podejmować decyzje, które nie mogą korzystać go w dłuższej perspektywie.

Weźmy prosty przykład: Gdy pojawi się w telewizji, że sytuacja na rynku nie jest korzystna dla inwestycji, można panikę i zacząć myśleć o sprzedaży w niskiej cenie. W innym scenariuszu, kiedy zdajesz sobie sprawę, że cena akcji będzie rosnąć jeszcze bardziej, może denerwować i kupić po bardzo wysokiej cenie. Jednak myśleć o konsekwencjach, jeśli coś nie idzie zgodnie z przewidywaniami. Oprócz strat, można nawet ponieść porażkę finansową.

Musisz być w stanie utrzymać swoje emocje od decyzji inwestycyjnej w celu osiągnięcia swoich celów inwestycji finansowych. Stąd też ważne jest, aby podjąć konkretne kroki, które eliminują wszelkiego rodzaju inwestycji finansowych w postaci reakcji emocjonalnej. Oto kilka strategii, które pomogą Ci w zapobieganiu emocjonalne inwestycje.

Mieć plan strategiczny finansowy

Istotne jest to, że masz strategicznego planu finansowego gotowe, które mogą działać jako siła napędowa dla swoich decyzjach inwestycyjnych. Powinna ona obejmować swoje cele finansowe i środki do ich osiągnięcia. Jest możliwe, że emocje będą jechać na przejażdżkę kolejką górską, gdy usłyszysz niepokojące słowa, jak “recesja”, “luzu”, “upadek”, itd. Ponadto, może się zdarzyć, gdy rzeczy, jak pasterstwo, spekulacje na rynku, lub nośnik szum poprosi do podejmowania nagłych decyzji finansowych. Nie daj się owładnąć to wszystko i dokonać inwestycji lub sprzedawać aktywa oparte na takich tymczasowych zmian. Te krótkoterminowe emocje mogą powodować długo utrzymujące się problemy dla swoich celów finansowych. Dopasuj swoje inwestycje z planu finansowego dla czerpania korzyści z dobrych zwrotów. Wskazane jest, że co roku przejrzeć plan i aktualizować swoje strategie.

Dolar koszt uśredniania

Jest to skuteczny sposób na uniknięcie inwestycji emocjonalnych. Równe ilości dolarów inwestowane są regularnie na wcześniej postanowił interwału. Pomaga to utrzymać podczas wszystkich rodzajów warunków handlowych. Na przykład, zamiast inwestować $ +2.400 w akcje lub fundusze na raz, może przyczynić $ 200 do gospodarstwa, w każdym miesiącu. Spowoduje to wygenerowanie średnią cenę inwestycji w ciągu jednego roku. To ogromnie pomaga inwestorom w celu zarządzania ryzykiem.

Unikać pasterski

Inwestorzy często padają ofiarą tego, co znamy jako “mentalność stada”. Gdy wieść, że pewien czas lub przemysł będzie wykonywać bardzo dobrze, grup inwestorów zażyciem zainteresowanie nim. Są nawet gotowi do zakupu po wyższej cenie, ponieważ uważają, że ceny będą dalej rosnąć. Jednak już świadkiem problemów, które zostały spowodowane pasterstwo w zapasach związanych z technologią, nieruchomości, złoto itp Stąd nie wpaść w tę pułapkę. Zrozumieć, dlaczego chcesz kupić zapas i mają uzasadnione powody do niego.

Inwestycje wysokiej jakości

Zawsze trzeba kupić inwestycji o wysokiej jakości, które będą przeprowadzać dla Ciebie w dłuższej perspektywie. Nie należy przejść do akcji, funduszy lub innych inwestycji, które nie będą możliwe, zwłaszcza w obliczu ekstremalnej sytuacji na rynku, takich jak recesji lub spowolnić. Dlatego też wykonać badania dokładnie przed wyborem inwestycji.

Skonsultuj doradcą inwestycyjnym

Jeśli masz historię podejmowania impulsywnych i emocjonalnych decyzji inwestycyjnych, to lepiej, aby podjąć profesjonalną pomoc. Doradca finansowy może pomóc podjąć racjonalnych i trafnych decyzji. Może również poprowadzić Cię o tym, kiedy i gdzie inwestować. Może on badać swoje długoterminowe cele finansowe i zorganizować struktury portfela odpowiednio. Ponadto, będzie mógł sprawować kontrolę na jakie inwestycje wykonywać i kiedy je sprzedawać zgodnie z warunkami rynkowymi. On może być wielkim atutem, aby pomóc utrzymać zdywersyfikowany portfel.

Zainwestuj w odpowiednim czasie

Ze względu na emocje strachu i niepokoju, wiele osób chce wycofać się z rynku, gdy warunki nie wydaje się dobre. Porzucają swoje inwestycje, gdy słyszą złe wieści. To jest w porządku, jeśli masz przydzielone aktywów do inwestycji krótkoterminowych czy inwestycji może ostatecznie zakwestionować granice własne ryzyko. Jednakże, jeśli czekać na odpowiedni moment, będziesz czerpać ogromne korzyści z inwestycji długoterminowych. W 2008 roku, wiele osób wycofał się z rynku w obawie przed nieuniknionym. Jednak rynek szybko odzyskał się po jakimś czasie, a ci ludzie stracili ogromne korzyści. Nie pozwól by Ci się to przydarzyło.

Dywersyfikacji swoich inwestycji

Warren Buffett słusznie powiedział, że nie powinniśmy umieścić wszystkie jajka do jednego koszyka. Należy zmniejszyć ryzyko poprzez dywersyfikację inwestycji. Inwestycje te powinny być rozdzielane na podstawie intensywności ryzyka, kraju, branży itp Można też inwestować w fundusze hedgingowe, nieruchomości, obligacje, itp Gwarantuje to, że nawet jeśli inwestycja nie działa tak jak powinno mieć, nie będą tacy, którzy będą nadal dobrze.

Znać i zarządzania ryzykiem

To nie jest praktycznie możliwe, że inwestycja może być całkowicie wolne od ryzyka. Musisz zrozumieć, o każdym aspekcie ryzyka związanego z realizacją inwestycji. Musisz podjąć ryzyko oblicza się w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa powstawania strat. Możesz skontaktować się z doradcą i powiedzieć mu o akceptowalny poziom ryzyka, które są wygodne. Tylko dlatego, że ktoś mówi ci, że wysokie ryzyko jest wysoki zysk, nie idź na zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze.

Equilibrize swojego portfela

Regularnie trzeba zrównoważyć swój portfel. Pomoże to, aby upewnić się, że inwestycje są w obrębie granicy tolerancji ryzyka i masz zróżnicowaną alokacji aktywów w swoim portfelu. Pomaga wyrównać strategicznie swoje portfolio ze swoimi celami inwestycyjnymi. Wiele razy, ludzie nie sprzedają swoje aktywa, które wykonują dobrze; Jednakże może to nie być korzystne finansowo w dłuższym okresie. Przynosząc sił waga podjąć praktyczne i krytyczne spojrzenie na swojego portfela bez uzyskiwania emocjonalne o tym.

Potwierdź swoje emocje i odizolować je

Przy każdym uruchomieniu coraz bombardowane przez pozytywne lub negatywne emocje w odniesieniu do inwestycji, potwierdza i odizolować je. Unikać chęć do podejmowania decyzji opartych na tych emocji. Spróbuj przypomnieć sobie swoje błędy inwestycyjne, które zostały popełnione w przeszłości z powodu emocjonalnego przepięć. Postaraj się dotrzeć do sedna faktów i zdobyć wiedzę, czy dana rzecz, że słyszeliście o inwestycji jest rzeczywiście prawda. Jeśli jesteś zadowolony z wyników, dopiero potem iść dalej i podjąć decyzję finansową.

Badania alternatyw Dokładnie

Wiele razy, uważasz, że czas jest dobry, ponieważ analitycy najwyższej klasy w telewizji, druku i Internetu są vouching dla niego. Możesz oprzeć swoją decyzję o zakupie lub sprzedaży inwestycji na podstawie tych sprawozdań. Jednak ważne jest, aby przeprowadzić badań siebie przed podjęciem decyzji o zakupie akcji. Zwróć uwagę na trend, że czas mowa jest pokazywanie i sprawdzić swoje dokumenty finansowe. Nie rób pochopnych plany krótkoterminowe, które będą miały wpływ na swoje długoterminowe cele finansowe.

Jako inwestor, nigdy nie powinno się inwestować więcej niż można sobie pozwolić na podstawie “gorących wskazówek” lub spekulacji rynkowej. Ponadto, bez względu na to, sprawdź wszystkie “gorące wskazówek” zanim denerwować i wykonać. Jeszcze jeden błąd, że inwestorzy zobowiązują się, że koncentrują się one na stopach procentowych, inflacji, warunków rynkowych, katastrof naturalnych itp, do robienia emocjonalnie napędzany decyzji finansowych. Jednak powinny one raczej skoncentrować się na rzeczach, które są objęte zakresem ich kontrolą, jak alokacji aktywów, dywersyfikacja, koszty itp, do wykonywania ich pracy inwestycji. Teraz, gdy wiesz, jak uniknąć emocjonalnego inwestowanie, nie pozwól emocje stają się szkodliwe dla korzyści finansowych.

4 Top ETF dywidendy za dochodów emerytalnych
Porównanie 30-letniego vs. 15-letniego kredytu hipotecznego
4 sposoby, aby poradzić sobie z długotrwałym bezrobociem
Dawn of the Zombie długu
Reverse Mortgage: ratownik lub Albatross?
Medicare 101: Czy trzeba użyć wszystkich 4 części?
Jak zrobić Aresztowanie obywatela
McDonald Zdjęcie: Analiza 5 kluczowymi klientami (MCD)
Co powiedzieć klientom, którzy są zaniepokojeni inflacji
Personal Loans vs. kredytów samochodowych: czym się różnią
Boomers: Top 4 Safest Inwestycje dla swojego portfela

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create