Jak się Dywidendy Na IRA opodatkowane?

Zapasy dywidendy zarabiać i fundusze inwestycyjne mogą pomóc portfel emerytalny rośnie szybciej, tak długo, jak reinwestowania dywidendy. Ale mogą być pułapką podatku, gdy chcesz podjąć pieniądze, zwłaszcza jeśli zainwestował swoje pieniądze w tradycyjnej IRA.

Pułapka podatkowa Poradnik

W regularnym rachunku inwestycyjnym, dywidendy i zyski kapitałowe zarobić korzyści z leczenia podatku od zysków kapitałowych. Oznacza to te zarobki mogą być opodatkowane w wolniejszym tempie (od 0% do 20% w zależności od poziomu dochodów). Na przykład, jeśli jesteś w grupy podatkowej 10% lub 15%, będziemy płacić 0% podatku od dywidend i długoterminowych zysków kapitałowych. Tych w 25% do 35% grupy podatkowej zapłaci tylko 15% od dywidend i zysków kapitałowych. Tych w najwyższym przedziale podatkowym, 39,6%, zapłaci tylko 20% od dywidend i zysków kapitałowych. (Aby uzyskać więcej, seeCapital Zyski Podatki w 2015 roku).

Ale kiedy te pieniądze w IRA, leczenie może być diametralnie różna, w zależności od rodzaju IRA trzeba i kiedy chcesz wycofać pieniądze.

Przed przejściem na emeryturę, pieniądze w każdym rodzaju IRA rzeczywiście unika podatków. Nie będą płacić żadnych podatków od dywidend, które są reinwestowane w obu Roth IRA lub tradycyjnych IRA i pozostawione w tym rachunku. Połów jest, gdy chcesz wypłacić pieniądze z tego IRA. Zasady są różne w zależności od typu IRA masz. Oto jak działają zarówno tradycyjnych IRA i Roth.

Wypłaty Roth IRA

Tak długo, jak wypłacić pieniądze zainwestowane w Roth IRA po ukończeniu 59½ – i własność tego konta przez okres dłuższy niż pięć lat – trzeba będzie zapłacić zerowe podatki na wypłaty, nawet jeśli obejmują wypłaty dywidendy. Jeśli trzeba zrobić, aby wypłacić pieniądze przed 59½, jesteś zobowiązany do płacenia podatków na wszelkie zyski wypłacić w bieżącej stawki podatkowej. Nie będą musieli płacić podatki od wpłat na IKE ponieważ pieniądze zostały opodatkowane przed dokonaniem tej składki.

Jeśli zdecydujesz się wziąć pieniądze przed wieku 59½, może również zawdzięczamy 10% kary od wszelkich zysków wycofać, chyba że wycofanie zakwalifikowanych do specjalnego wyjątku. Wyjątki mogą obejmować specjalne niepełnosprawności, po raz pierwszy zakup domu i kilka innych wykwalifikowanych wyjątki. Nawet jeśli spełniają szczególne zasady wyjątków, trzeba będzie płacić podatki od dywidend i zysków kapitałowych w bieżącej stawki podatkowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz 5 sekretów Nie wiedział o Roth IRA.

Tradycyjne Wypłaty IRA

Większość pieniędzy wycofanych z tradycyjnej IRA jest opodatkowana w bieżącej stawki podatkowej, która może być tak wysokie, jak 39,6%. Wszelkie zyski kapitałowe dotyczące zarobków na koncie IRA nie korzystają z niższego opodatkowania zysków kapitałowych; są opodatkowane w tym samym tempie co regularnych dochodów.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy przyczynia się do tradycyjnej IRA używając pieniędzy, które zostały już opodatkowane (innymi słowy nie podjęły odliczenia podatku przy dokonywaniu wkładu). Ale uwaga podejmowania tego podejścia: Mieszanie składki podatku odroczonego z wkładów do opodatkowania w tradycyjnej IRA mogą być koszmarem uporządkować na emeryturę.

Jeśli wziąć pieniądze przed ukończeniem 59½ może trzeba zapłacić 10% kary od składek i zysków, chyba że spełniają kwalifikacje do specjalnego wyjątku.

Podsumowanie

IRA jest świetnym rozwiązaniem do oszczędzania na emeryturę. Kluczem jest, aby znać zasady wypłat przed dokonaniem inwestycji, dzięki czemu nie napotkają żadnych niespodzianek podatkowych na emeryturę. Tak długo, jak spełniają kwalifikacje do Roth IRA, które powinny być zawsze pierwszym wyborem. Tracisz ulgę podatkową na składki, ale długie korzyści długoterminowe są zwykle warto.

Aby uzyskać więcej, zobacz Tradycyjne i Roth IRA: co jest lepsze dla Podatków ?, Ile podatków na IRA wypłaty? iw jaki sposób są opodatkowane wypłaty IRA?

Jak a Cashback / nagrody Sprawdzanie działania konta
Informacje należy wiedzieć o Small Business Pożyczki dla kobiet
Ponownego ubiegania się o pracę
Dobre rady dla zmniejszenia kosztów opieki zdrowotnej na emeryturze
Jak nawyki wydatków mogą wpłynąć na emeryturę
Jak Big Data i Sztucznej Inteligencji Afekt Inwestowanie
Czy partia REIT dalej?
Cold calling Nadal pracuje dla Doradców: Study
5 Karty debetowe, które nadal Oferta Nagrody (JPM, TD)
Szukasz czesnego-Free College? Przenieś Granicą
Co sprawia, wspaniałym miejscu pracy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create