Jak Groupon zarabia (GRPN)

Od swojego powstania w 2008 roku, Groupon (NASDAQ: GRPN) stał się powszechnie znany wśród łowców okazji. W niektórych przypadkach, konsumenci mogą nabywać towary i usługi na rabaty przekraczające 50 do 60%. Groupon generuje przychody stosując jedną z najstarszych modeli biznesowych wokół: bycia pośrednikiem.

Jak Groupon Works

Groupon sprzedaje wiele produktów na głębokie zniżki, w tym mody i urody przedmioty, pakietów wakacyjnych i usługi spa oraz bony do barów i restauracji. Choć konsumenci mogą dość łatwo kupić te same produkty bezpośrednio od firm oferujących je często Groupon oferuje znacznie poniżej ceny detalicznej. Zasadniczo, Groupon służy jako potężny silnik reklamowej, generowania sprzedaży i silniejszą rozpoznawalności marki dla biznesu w zamian za opłatę.

Choć firmy otrzymują mniej towarów i usług niż byłyby normalnie ładować, Groupon służy jako reklamodawcy z ogromnym zasięgu.

Groupon apele do właścicieli firm, obiecując, aby zwiększyć ruch pieszy oraz zagwarantowanie pewnej kwoty dochodów. Groupon oferty nie stają się skuteczne, dopóki pewna liczba osób się zarejestrować, aby uczestniczące przedsiębiorstwa wiedzą, że mają minimalną liczbę klientów najbliższych.

Jak Groupon zarabia

Groupon oferuje imponujące zniżki i kupony, służy jako reklamodawcy, generuje sprzedaż, gwarantuje minimalny dochód i pomaga firmom uczestniczącym w przygotowaniach. W zamian za świadczone usługi sprzedaży reklamowej pomocy, Groupon wykonuje cięcie wszystkich sprzedaży dokonanych na stronie internetowej. Ilość ta wynosi często około 50%, w zależności od producenta.

Dla przykładu załóżmy, że lokalny salon przeżywa załamanie sprzedaży i postanawia wykorzystać Groupon aby zjednać nowych klientów. Właściciel salonu decyduje się zaoferować zniżkę cięcie i kolor usługę normalnie wyceniony na 100 $, za 50 $. Groupon bierze 50% przychodów ze sprzedaży, co jego opłaty za usługę. Transakcja będzie generować $ 1500 we dochodu oraz tej kwoty $ 750 idzie do salonu i $ 750 idzie na Groupon. Gdy umowa jest reklamowana, konsumenci, którzy nabyli Groupon otrzymywać je niezależnie od tego, ile zostało zakupione.

Od września 2016 roku, większość przychodów Groupon za prawie 70%, pochodzi z Ameryki Północnej. Dwunastu miesięcy spływu liczba aktywnych klientów wynosi 50.753.000 wynika z ostatniego raportu kwartalnego spółki. W swoim sprawozdaniu finansowym, Groupon wyróżnia dwa rodzaje przychodów: Billings i przychodów brutto. Numer Billings brutto to całkowite zakupy towarów i usług, z wyjątkiem podatków i refundacji. Przychody reprezentuje sumę transakcji, w których Groupon działał jako rynku minus części usługodawcy lub produktu. Firma otrzymuje również bezpośredni przychód ze sprzedaży zapasów towarów za pośrednictwem swoich rynków internetowych. Za okres dziewięciu miesięcy zakończony 30 września 2016 roku, Groupon poinformował $ 4397047000 w Billings brutto $ 2208469000 przychodów. Pomimo tych liczb, zgodnie z jej sprawozdania finansowego, Spółka odnotowała ujemny wynik netto za III kwartał 2016 roku.

Jak Groupon modelu Korzyści Firmy

Pomimo ujemnego dochodu netto, Groupon dostarczył wartość przedsiębiorstw. Jednym z głównych korzyści jest dostęp do nowych klientów. Salon w powyższym przykładzie byłoby zarobić więcej pieniędzy – dodatkowo $ 3000 w przychodach – jeśli te same 30 osób zapłacił pełną cenę za swoje usługi. Jest jednak prawdopodobne, że ci klienci, okładzina polowania nie doszłaby do salonu, gdyby nie było na zniżki. Przedsiębiorcy często są skłonni do większych marż handlowych na rzecz szybkiego napływu nowych klientów.

Ponadto, wielu klientów faktycznie kończy się wydawać więcej niż wartości Groupon ich zakupu. Na przykład klient, który zakupi kupon salon w powyższym przykładzie może traktować siebie do pedicure, a także, ponieważ uratowała tyle na początkowej eksploatacji. Jeśli firma dostarcza wysokiej jakości produkty i usługi, klientów, którzy początkowo przyjść ze względu na Groupon ofertę może skończyć się coraz stałych bywalców.

Długoterminowa rentowność modelu biznesowego Groupon jest tematem wielu dyskusji. Dla niektórych firm, ogromny napływ klientów płacących jedynie ułamek ceny detalicznej może być rzeczywiście więcej pracy niż to warte. Ponadto, niektórzy krytycy przytoczyć postrzegany spadek jakości oferty Groupon w ostatnich latach jako oznaczenie jej zbliżającym się upadku. Niemniej jednak, Groupon pozostaje jednym z najbardziej popularnych środków na zniżki internetowych i świetny sposób dla firm, aby zwiększyć ich zasięg reklamowy.

3 Inwestycje poniżej $ 500, które są potencjalnie Miliony Worth
Wykluczenie U. bankowe
The Rise of Semi-Emeryci Życia
Wskazówki dotyczące zakupu Beach Condo w Puerto Rico
Koncept inflacyjnej Gap i jego przyczyn Poradnik
AFAXX: Przegląd funduszy amerykańskich funduszy rynku pieniężnego
Powodem numer jeden Dlaczego większość przedsiębiorców nie
Jak Ubezpieczyciele może korzystać z inteligentną technologią
Dlaczego przedsiębiorstwa korzystają z życia Ubezpieczeń na pracowników?
Dlaczego Larry Fink chce Grads Stay Curious
Top 4 Firmy Konsolidacja prywatnych pożyczek studenckich (CFG)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create