Jak bezpieczny jest podróżowanie na Filipinach?

Filipiny, jest dobrze znany ze swojego naturalnego piękna, od piaszczystych plaż i bogatych raf koralowych, bujnych gór, wulkanów i jasnych kolorach tarasów ryżowych, które przyciągnęły ponad 4,8 mln turystów w 2014 roku, według Turystyki Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych Najciekawsze 2015 roku.

Z drugiej strony, w kwietniu 2016 roku Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie podróży dla niektórych częściach Filipin. A potem jest niedawne antynarkotykowa przemoc rozpoczęła odkąd prezydent Rodrigo Duterte przyszedł do biura w dniu 30 czerwca 2016 roku, które doprowadziły do ​​ponad 1900 zgonów (około 36 dziennie, zgodnie z Reuters) z dniem 23 sierpnia. Jak martwi turyści powinni być? Oto nasz przegląd danych.

Globalny Peace Index ocena

Global Peace Index, opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką i pokoju, jest miarą względnego spokoju z 162 krajów na całym świecie (co stanowi więcej than99% ludności na świecie). Indeks mierzy spokój na podstawie 22 wskaźników jakościowych i ilościowych, w tym trwającego konfliktu krajowym i międzynarodowym; bezpieczeństwa społecznego i bezpieczeństwa (w tym wskaźniki przestępczości); i militaryzacji. Do badania 2016 r Filipiny Nr 139 z 162 krajów.

W zależności od rangi, każdy kraj ma przypisany kolor, który odpowiada stan spokoju “zasięgu”, z ciemnym zielono-niebieskim rozumieniu bardzo wysoki, czerwony oznacza bardzo niskie i spadające żółte w środku. Filipiny wynosi pomarańczowego między żółtym i czerwonym, co wskazuje niski stan ciszy.

US Department of State Assessment

alerty i ostrzeżenia Amerykański Departament spraw państwowych podróżować na bieżąco, a podróżujący do dowolnego regionu powinien sprawdzać zawiadomień przed wyjściem z domu i za granicą, jeśli to możliwe. Niektóre obszary Filipin stwarzają większe zagrożenie niż zwykle z powodu ciągłej przemocy związanej z rebelią i terroryzmem.

W dniu 21 kwietnia 2016 roku Departament Stanu USA wydał zaktualizowaną ostrzeżenie podróży do Filipin, w szczególności powołując się na Archipelag Sulu, na wyspie Mindanao i południowej części Morza Sulu. Ponadto, “Message Security dla Obywatele USA: Przypomnienie Bezpieczeństwa” z dnia 17 sierpnia 2016, a wydana przez Ambasadę USA na Filipinach, ostrzegł: “Ekstremiści są kierowane wydarzenia sportowe, teatry, rynki, systemy transportu masowego – w tym linie i innych miejscach publicznych, gdzie gromadzą się tłumy. Zatłoczone kluby, centra handlowe, autobusy i popularnych restauracji zostały również cele. ” Skierowany Amerykanów, aby przejrzeć informacje w ostrzeżenia podróży i nie wspominając o zabójstwa narkotyków.

Może to być pomocne dla odsyłacza żadnych alarmów i ostrzeżeń podróży z mapą kraju w celu ustalenia, czy planowana trasa zabierze Cię w lub w pobliżu żadnego z wymienionych zagrożonych regionach. Jeśli tak, albo zmienić swoje plany podróży lub uznają, że może być podejmowania niepotrzebnego ryzyka przez podróżujących do tych regionów.

Należy pamiętać, że ostrzeżenia wydane przez Departament Stanu USA podróżować pozostać na miejscu do czasu zmienia się sytuacja, i to jest możliwe, ostrzeżenie będzie obowiązywać przez wiele lat.

Podsumowanie

Podobnie jak wiele innych krajów, Filipin posiada kieszenie, w których więcej przemocy zwykle występuje i obszary, które powszechnie uważane są za bezpieczne. Choć ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń, może być niedokładny, aby oznaczyć cały kraj jako niebezpieczne, ponieważ zna zapalnych punktów.

Aby zilustrować, byłoby mylące znakują cały Stanach Zjednoczonych jako niebezpieczne z powodu gwałtownych statystyk przestępczości Detroit i East St. Louis.

To zawsze jest trudne do wykorzystania bezpiecznego o podróży do tego słowa, ponieważ słowo implikuje będzie chroniony przed – czy nie narażone na – jakiegokolwiek zagrożenia lub ryzyka. To nie jest przypadek, bez względu na to, gdzie jesteś w podróży.

Lepiej myśleć o bezpieczne “w kategoriach względnych. Jest aktywnym ostrzegawczy podróży na Filipinach, ale tylko w niektórych regionach. Większość innych części kraju są ogólnie uważane za bezpieczne, w innych miejscach w Azji Południowo-Wschodniej.

Tylko wiesz własną tolerancję ryzyka. To rozsądne, aby uniknąć znane obszary zagrożeń i budować swoją trasę wokół popularnych (i zaludnionych) turystycznych. I używać zdrowego rozsądku, tak samo jak w domu.

Uwaga: obywatele USA podróżujących do – lub zamieszkania – Filipiny są zachęcani, aby zapisać się na Wydziale Smart Traveler rejestrowania Programu członkowskiego (STEP), który zapewnia aktualizacje zabezpieczeń i ułatwia do najbliższej ambasady amerykańskiej lub konsulatu, aby skontaktować się z Tobą i / lub Twoja rodzina w razie nagłego wypadku.

A jeśli się zakochać Filipin wystarczy chcieć, aby przejść na emeryturę lub nie, przeczytaj Jak zaplanować emeryturę na Filipinach, na samą górę emerytalne miast na Filipinach i kupić Beach Condo na Filipinach.

Dobre rady dla zmniejszenia kosztów opieki zdrowotnej na emeryturze
MRK: Jak Merck Zdjęcie cena wzrosła 31,42% w 6 miesięcy
Najlepszym sposobem, aby zainwestować 1000 dolarów
Zrozumienie prawna Term Hung jury prostych przykładów
Znaczenie doradztwa kredytowego o upadłość
Emeryturę w 45 z $ 500k: Czy to możliwe?
Co to jest i dlaczego squareTrade Allstate go kupić?
Powikłania Condo: Zagadnienia Za Własność
Narodziny giełd
Reguła wykluczenia
3 Opłaty inwestycyjne nie mogą obniżyć

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create