Jak 401 (k) działa po przejściu na emeryturę

Droga 401 (k) działa po przejściu na emeryturę zależy od tego co z nim zrobić. W zależności od wieku na emeryturę (i zasad firmy), można zdecydować się na zażyciem wykwalifikowanych rozkładów. Alternatywnie, można wybrać, aby twoje konto nadal gromadzą dochody, dopóki nie są wymagane, aby rozpocząć biorąc rozkładów warunkami planu.

wykwalifikowani Dystrybucje

Jeśli po przejściu na emeryturę w wieku 59,5, IRS pozwala rozpocząć biorąc dystrybucje z 401 (k), bez względu na 10% kary wczesnego wycofania. W zależności od zasad firmowych, można zdecydować się na robienie regularnych wypłat w formie renty, albo na czas określony lub na przewidywanej żywotności, lub wziąć nieperiodycznych lub ryczałtowe inwestycje sumy.

Jeśli wziąć wypłaty z 401 (k), pozostała część salda konta pozostaje inwestowane zgodnie swoich poprzednich przydziałów. Oznacza to, że długość okresu, w którym płatności mogą zostać podjęte lub kwota każdej płatności, zależy od wyników portfela inwestycyjnego.

Zażycie wykwalifikowanych wypłaty z tradycyjnym 401 (k), wszystkie dystrybucje podlegają bieżącej zwykłej stawki podatku dochodowego. Jeśli masz wyznaczone konto Roth jednak już zapłacone podatki dochodowe od swoich składek, więc nie podlegają one opodatkowaniu w momencie wycofania. Konta Roth pozwalają zysk do podziału wolna od podatku, a także, jeżeli posiadacz rachunku jest ponad 59,5 i orzekł konta przez okres co najmniej pięciu lat (patrz 401 (k) plany: Roth lub regularnie? andKnow Reguły dla Roth 401 (k) Najazdy).

Wczesne Pieniądze: Wiek 55 Reguła

Jeśli na emeryturę – albo stracisz pracę – kiedy jesteś w wieku 55 lat, ale jeszcze nie 59,5, można uniknąć 10% kary wczesnego wycofania do robienia pieniędzy z 401 (k). Dotyczy to jednak tylko do 401 (k) od pracodawcy po prostu w lewo; Pieniądze, które jest jeszcze w planie wcześniejszego pracodawcy nie kwalifikuje się do tego wyjątku (nie ma pieniędzy w IKE).

Let It Lie

Nie jesteś zobowiązany do podjęcia wypłaty z konta jak najszybciej wycofać. Chociaż nie można w dalszym ciągu przyczyniać się do 401 (k), która odbyła się poprzedniego pracodawcy, administrator planu jest wymagane, aby utrzymać swój plan, jeśli masz więcej niż 5000 $ zainwestował. Wszystko poniżej 5000 $ spowoduje rozkład ryczałtu, ale większość ludzi zbliżających emeryturę mają więcej znaczne oszczędności naliczone.

Jeśli nie masz potrzebę oszczędności od razu po przejściu na emeryturę, nie ma powodu, aby nie pozwolić swoje oszczędności nadal zarabiają dochodu z inwestycji. Jeśli nie ma żadnych wypłat ze swojego 401 (k), to nie podlegają opodatkowaniu.

Wymagany minimalny Dystrybucja

Chociaż nie trzeba rozpocząć przyjmowanie wypłat z 401 (k) z chwilą, gdy przestaje działać, trzeba zacząć biorąc wymaganych minimalnych wypłat (RMDs) do dnia 1 kwietnia następującego po roku skręcić 70.5. Niektóre plany mogą pozwala na odroczenie wypłat aż do roku przejścia na emeryturę, jeśli po przejściu na emeryturę w wieku 70,5, ale to nie jest powszechne.

Jeśli czekać, aż są zobowiązane do podjęcia swoich RMDs, należy zacząć przyjmować regularne, okresowe wypłaty obliczane na podstawie średniej długości życia i salda rachunku. Chociaż może wypłacić więcej w danym roku, nie można wypłacić mniej niż RMD.

Jeśli chcesz zachować Building

Jeśli chcesz, aby w dalszym ciągu przyczyniać się do oszczędności emerytalnych, ale nie może w dalszym ciągu przyczyniać się do 401 (k) po wycofaniu się z pracy w tej firmie, można zdecydować się przewrócić swojego konta w IRA. Chociaż można się przyczynić do Roth IRA tak długo, jak chcesz, nie może przyczynić się do tradycyjnej IRA po osiągnięciu wieku 70,5. Należy pamiętać, że można tylko przyczyniają zarobki do obu typów IRA – tak strategia ta będzie działać tylko wtedy, gdy nie wycofał się całkowicie i nadal zarabiają odszkodowania opodatkowania, takie jak wynagrodzenia, prowizji, porady, bonusy lub dochodu netto z samozatrudnienia jak to ujął IRS. Nie może przyczynić się pieniądze zarobione z inwestycji lub z czeku Social Security, chociaż niektóre rodzaje alimenty mogą kwalifikować.

Aby wykonać najazd z 401 (k), można zdecydować się administrator planu dystrybuować swoje oszczędności bezpośrednio do nowego lub istniejącego IRA. Alternatywnie, można zdecydować się podjąć dystrybucji siebie. Jednakże, należy wpłacić środki na swoje IRA w ciągu 60 dni, aby uniknąć płacenia podatków od dochodów. Tradycyjne 401 (k) sprawozdania muszą zostać przeniesiona do tradycyjnych IRA, a wyznaczone rachunki Roth muszą być zwinięte w Roth IRA.

Podobnie jak 401 (k) rozkładów, wypłaty z tradycyjnej IRA podlegają normalnej stawki podatku dochodowego od roku, w którym wziąć dystrybucję. Wypłaty z Roth IRA są całkowicie wolne od podatku, jeżeli są podejmowane po osiągnięciu wieku 59,5 i jeśli przyczyniły się do dowolnego Roth IRA przez okres co najmniej pięciu lat. IRA podlegają tym samym regulacjom RMD jak 401 (k) s i innych planów emerytalnych sponsorowanych przez pracodawców.

Podsumowanie

Zasady sterujące, co można zrobić z 401 (k) po przejściu na emeryturę są bardzo skomplikowane, kształtowane zarówno przez IRS oraz przez firmy, które wyróżniają się na plan. Skonsultuj się z administratorem zaplanować firmy o szczegóły i spróbuj porozmawiać z doradcą finansowym, jak również przed podjęciem ostatecznych decyzji.

12 najczęściej stosowanym i bardzo popularne techniki reklamy
Twój Przewodnik do zrozumienia sensu zaniedbanie obowiązków
Difference Between Product and Institutional Advertising
Czy General Motors Zdjęcie Naprawdę Kup? g/m²
Top 10 emerytalne Pomysły na prezenty na ten szczególny dzień
Plusy i minusy zakupów HUD Homes
PKB vs GPI
Jak TJ Maxx kart kredytowych działa: Korzyści i nagrody (TJX)
Drugie Wykluczenie hipotecznych
10 najbardziej udanych przedsiębiorców Kobiety Dekady
Ryzyko podatkowe dla klasy średniej Amerykanów: Zwiększona Audyty i AMT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create