Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę na Hawajach?

Sapphire niebieskie morza. Plaże, które kuszą w miękkie białe i błyszczącymi czarnymi piaskami. Świeże ananasy i AHI tuńczyka. Starożytna kultura rodzimych tradycji, którego wprowadzą unikalny ducha do sposobu życia na tych ośmiu pięknych wysp. (Technicznie jest 137, ale większość pozostaje niezamieszkane). Istnieją oczywiste powody, Hawaje konsekwentnie plasuje się wysoko na listach miejscach, w których Amerykanie nie tylko najbardziej chcą podróżować, ale też nadzieję na emeryturę. Jeszcze przed handlować swoimi skórzane buty na klapkach i narty na deskę surfingową, warto zapoznać się z rzeczywistymi kosztami życia w raju.

Z ekonomicznego punktu widzenia, większość emerytów na Hawaje, którzy wywodzą się z tego, co miejscowi nazywają “kontynent” (to znaczy, że sąsiadujące ze sobą 48 stanów) niekoniecznie są przysłowiową górnym 1%. I nie trzeba być tam na emeryturę. Wszystkie takie same, dla większości słońcu kochający, beachcombing emerytów Hawajach, wyzwaniem nie jest utrzymanie lub osiągnięcie luksusu, ale po prostu pokrycie często astronomiczne koszty codzienne wydatki w najbardziej odległych państwa Ameryki.

Bez odpowiednich badań i planowania, pakowania i udaniem się do Aloha członkowskim na kaprys może być niebezpieczne – i to nie dlatego, że zostaniesz trafiony w głowę z kokosa. Zgodnie z AARP, wysokie ceny dla zasadniczych, takich jak transport, ochrona zdrowia, mieszkań i żywności na Hawajach utrudniają dla obecnych mieszkańców dorosłych powyżej 50 do oszczędzania na emeryturę. To jest dobrym wskaźnikiem, że nawet jako potencjalny mieszkaniec, który może być lądowanie w Honolulu ze zdrowym rachunku oszczędnościowego, swoje wydatki najprawdopodobniej przekroczy czego jesteś przyzwyczajony w swoim rodzinnym stanie.

Lokalizacja, lokalizacja

Czy chcesz opalać się na plaży Waikiki i mieć dostęp do wielkomiejskich udogodnień? Należy pamiętać, że Honolulu, stolica państwa i największe miasto, wszedł 20 punktów w 2014 roku wzrośnie do 100 najlepszych najdroższych miast na świecie i skoczył 45 miejsca w 2015 roku według kosztu Mercer z ocenami Życia. W 2016 roku to miejsce numer 37 na świecie.

Podczas gdy mniejsze miasta wydają się być bardziej przystępne – z wyjątkiem, oczywiście, ekskluzywnych społeczności plaża – przekonasz się, że ceny towarów konsumpcyjnych pozostaje na wysokim poziomie w całej wyspy. Na przykład, benzyna i narzędzia są w rzeczywistości nieco droższe w Hilo niż w Honolulu. Jeśli you’re nadzieję cen małomiasteczkowych, pamiętaj, jesteś na wyspie: Prawie wszystko inne niż to, co Hawaii produkuje sama musi być importowane samolotem lub statkiem. Spodziewam się, że prawie 90% tego, co można kupić w supermarkecie będzie pochodzić od lądu. Jeden oszczędność kosztów sztuczka? Hit rynków lokalnych rolników i pominąć paczkowanych produktów spożywczych.

Wynajmij Sprawdź

koszty mieszkaniowe Hawajach mogą się bardzo różnić w zależności od tego, czy jesteś wynajęcie domku z jedną sypialnią w małym miasteczku na Kauai lub oceanem mieszkaniu jednego z Honolulu najbardziej rozchwytywanych widokami. Według strony internetowej Numbeo, która opracowuje statystyki dotyczące jakości życia i kosztów utrzymania, średnia cena za apartament z jedną sypialnią w centrum Honolulu z grudnia 2016 wynosi $ +1.671. Jako punkt odniesienia, średnio jedną sypialnią w innym kultowego amerykańskiego nadmorskiej miejscowości, Los Angeles, znalazł się na tylko 215 $ więcej. Poza centrum Honolulu, cena spada do około $ 1368. Na rozkładówce trzy-pokojowe mieszkanie w centrum Honolulu, spodziewać się zapłacić około $ +3.429.

Budżet poglądach – a także tych, którzy wolą niefrasobliwe, małomiasteczkowy klimat – może rozważyć urokliwego miasteczka, takie jak The Big Island Hilo: Czynsze uruchomić około 49% do 56% niższe niż w Honolulu, w zależności od lokalizacji i wielkości , W dolarach, co oznacza, że ​​średnia jednopokojowe mieszkanie poza centrum miasta kosztuje $ 730. Jeśli to brzmi wesoło przystępne, przygotuj się na cenę śniadania.

Ukryte koszty w Raju

W cenie śniadania? To wystarczy, aby można rozlewać mleko: Przeciętny Amerykanin w dni robocze śniadanie kosztuje około dwa razy tyle na Hawajach, jak w Waszyngtonie, czy Orlando, ze względu na ceny mleka (aż $ 8 do 10 $ za galon) oraz zboża (w górę od 8 $ za pudełko). Co to jest drogo drogie na Hawajach – zwłaszcza w porównaniu z resztą kraju – znajduje się lista zaskakująco prozaiczna: większość żywności śmieci, mrożone pizze, pakowane mieszanki ciast i prawie wszystko, co jest w pudełku. To pomaga wyjaśnić, dlaczego przeciętny rachunek spożywczy na Hawajach jest solidny 66% wyższe niż na kontynencie.

Zwiększa koszty

Dużą poz bilet w Aloha członkowskim pozostaje chyba nic dziwnego, koszt posiadania i prowadzenia pojazdu. Po najechaniu na Hawaje, masz zamiar regularnie prowadzić? Jeśli jesteś właścicielem tego pojazdu, to pewnie zauważył, że cena benzyny kontynentalnych Stanów Zjednoczonych stał się znacznie tanio w zakresie od $ 1,9 / galon do zaledwie cień pod $ 2.5 / galon w 2016 roku, ale porównanie z Hawajów pozostaje sztywna. Chociaż dwa kozły i jedna czwarta będzie ci kupić galon benzyny w Minnesocie, spodziewać się około jednego dolara więcej w Big Island w Kailua Kona.

Od strony

Jeśli zamierzasz dostać pracę w niepełnym wymiarze godzin na stronie, aby uzupełnić swoje oszczędności, inwestycje i składek na ubezpieczenie społeczne, Hawaje nie jest złe miejsce do rozważenia. Chociaż stopa bezrobocia w Waszyngtonie – mieście, które nawet podczas Wielkiej recesji prowadzonego jedne z najsilniejszych wskaźników zatrudnienia w kraju – o 5,4% w październiku 2016 roku, w stanie Hawaje był jeszcze niższy: 3,2%. Aby uzyskać więcej, zobacz emeryturę nie oznacza, że ​​musisz przestać pracować.

Podsumowanie

Aby dowiedzieć się, ile to będzie kosztować na emeryturę na Hawaje, start poprzez wymienienie normalne działania i zakupy, które będzie prawdopodobnie utrzyma się w strefie czasowej Pacific, czy to cotygodniowe mianowanie psychoterapii lub dwa razy w tygodniu w golfa. Podobnie jak zboże może kosztować więcej w aHilo supermarkecie niż to robi w lokalnej winiarni Brooklyn, rutynowe działania “powrót do domu” może także kosztować więcej w nowej strefie czasowej. Badania opieki zdrowotnej i inne koszty.

Prawdą jest, że posiłek świeżego sushi i papaja może kosztować mniej niż pudełko Raisin Bran, ekonomia emeryturę na Hawajach obejmują więcej niż tylko prosta matematyka substytucji. Tak, można zastąpić wiele kosztownych “moszczów” w bieżącym stylu życia ich tańszymi: Rachunek ogrzewania, który był astronomiczny w Buffalo będzie nieznaczny w Kona, a może nie trzeba dużo klimatyzacji jeśli wybierzesz jeden z chłodniejszych miejscach , Jednak podczas gdy niektóre wydatki będą veritably zniknąć z arkusza kalkulacyjnego (powiedzmy, że odśnieżarka potrzebne w Sioux Falls) inni nieuchronnie pojawiają. ubezpieczenia trzęsienie ziemi, na przykład.

Honolulu jest czwartym najdroższym miastem w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Północnej – i 14. najdroższe na świecie – według strony internetowej Expatistan (od grudnia 2016). Mimo to, można spędzić nawet więcej, aby przejść na emeryturę: Nowy Jork w rankingu najdroższych w USA i Ameryce Północnej i czwarte na świecie. A kto mówi, że musisz udać się do Honolulu?

Dodać do budżetu, zdecydować, jak obfite są Twoje potrzeby i dowiedzieć się, czy to, co można sobie pozwolić dopasowuje się ze stylem życia, który chcesz na emeryturę. Jedyną różnicą w porównaniu z przejściem na emeryturę za granicą, inny (tańszy) sposób, aby cieszyć tropikach: Nadal będzie w Stanach Zjednoczonych i objęte Medicare i systemu opieki zdrowotnej w USA. Oczywiście, można znaleźć doskonały i mniej kosztownej opieki w wielu innych krajach. Przejrzyj te i inne problemy na emeryturze: US vs. granicą przed podjęciem ostatecznej decyzji.

The Big Short Poradnik
Jak kredytodawców hipotecznych zarabiać i zarabiać pieniądze?
Ford Zdjęcie: analiza 5 Kluczowe Klienci (F)
Wybór kredytu: Quicken Loans Vs. Lokalnego banku
Johna Paulsona Q1 Highlights: AGN, SGYP
Top 10 nagrody Kontrola Konta do rozważenia
Zamożni klienci mają różne potrzeby planowania finansowego
Inteligentne inwestycje dla młodych profesjonalistów
Jak Banki zestaw stóp procentowych na kredyty
Emeryturę w Malezji z $ 200,000 oszczędności?
Jak napisać strategię wyjścia dla Twojej firmy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create