Doradztwa zawodowego dla osób z typem osobowości ESTP

Osoby należące do ESTP typu osobowości można scharakteryzować jako energiczny, optymistyczne i pełne życia. tytfrn oferuje porady zawodowe dla osób z osobowością ESTP.
Szybkie Fakty
Znany amerykański psycholog David Keirsey, ręczy, że ESTPs są jednym z najbardziej Uprzejmy, wyrafinowany i polerowane osobowości; Nie zapomnieć, są manipulatory ludzi wokół nich.
Znany psychiatra, Pan Carl G. Jung, że omawiane koncepcje identyfikacji osobowości w jednym ze swych słynnych dzieł. MBTI (MBTI) jest skutecznym narzędziem oceny, który został opracowany z wykorzystaniem jego teorię jako pomoc zidentyfikować typ osobowości. Choć istnieje typologie psychologiczne, MBTI niewątpliwie jest jednym z najlepszych. ESTP typ osobowości jest jednym z szesnastu typów osobowości, wskazanych przez MBTI. Mają unikalny poczucie obserwacji i niesamowitym entuzjazmem. Muszą ocenić ich cechy osobowości bardzo ostrożnie, aby wybrać właściwą ścieżkę kariery, ponieważ są one tego rodzaju, który rzadko planują – biorą życie, jak to jest. Dlatego lista kariery ESTP jest kompilowany poniżej.

Tło
ESTP oznacza ekstrawersja, wyczuwając, myślenia i postrzegania.
Mają ogromną ilość energii i błyskotliwą pamięć. Tłumaczy to zdolność ekstrawersji i wykrywanie.
Mają szybkich zdolności decyzyjnych. Jest to zasadnicza cecha, która pomaga im w wyborze odpowiednich ścieżek kariery.
Mają świetny percepcji; w tym przypadku, mają świetne umiejętności ludzi. Mogą manipulować ludźmi w dużym stopniu, a jeśli używają dar w pozytywny sposób, mogą one mieć doskonałych przedsiębiorców.
W skrócie, są entuzjastyczni, towarzyski, i inteligentny, w połączeniu z talentem do zabawiania ludzi i rozumu, które jest trudne do meczu.
Podobno robią się 4% ogólnej populacji.
Niektóre z najlepszych wyborów kariery dla osobowości ESTP są zaciągnął w tym artykule.

Cechy charakteru

Mocne strony
Bardzo szybkim tempie i pełne energii
Elastyczność
doskonała obserwacja
Brilliant pamięci
Wychodzących i żywy
Bardzo dobre umiejętności ludzi
Dowcipne i świetna zabawa, aby być z
Urocze etykiety społecznej
Wolę działań na myśli

Słabe strony
impulsywny charakter
Może wydawać się zimne w czasach
wysoko impulsywne
nieprzewidywalny
Nie myśl, że przed podjęciem decyzji
łatwo nudzi
Nie idź w górę po rozpoczęciu
Może wydawać się próbuje popisać
Może pojawić snobistyczne (czasami)

Praca wybrać

Sanitariusz
Sanitariusze są ci, którzy świadczą pomoc medyczną w nagłych wypadkach.
Ich praca jest wokół katastrofy, i są zawsze w pośpiechu, starając się uratować życie pacjentom w sytuacjach krytycznych i podawanie szybkich procedur medycznych.
Istnieją dwie cechy, które musi posiadać ratownik – jeden, on / ona musi zachować spokój i myśleć logicznie, a dwa, on / ona musi mieć umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.
Powodem jest to, w obliczu kryzysu, medic awaryjnego musi zachować spokój zmysły tak, że może on być w stanie prawidłowo myśleć dotyczące jakiego rodzaju leczenia potrzeb pacjenta. Ponadto, musi uniknąć paranoję i myśleć.
On nie ma wystarczająco dużo czasu, aby się zdecydować odnośnie stanu pacjenta. Musi podać początkową pierwszej pomocy, normalizują umiejętności życiowych pacjenta, a następnie szybko podjąć decyzję do następnego kroku. To wymaga szybkiego podejmowania decyzji.
Obie te cechy są cechami podpisanie ESTP, dlatego on / ona będzie wielki sanitariusz.

Analityk systemów
Analityk systemów musi posiadać rozległą wiedzę na temat systemów informatycznych – nie tylko w teorii, ale bardziej praktycznego zastosowania.
Ma do analizy systemu, rozwiązywania problemów, i pochodzą z odpowiednich rozwiązań.
ESTP uczyni doskonałą analityka technicznego. Jednym z głównych powodów jest to, że kocha aplikacje, które wymagają krytycznego myślenia.
Uwielbia praktyczne wykorzystanie maszyn i urządzeń, a nie abstrakcyjnej wiedzy.
W rzeczywistości, jego możliwości analityczne można odpowiednio szlifowane dostosowane innych podobnych zawodów – analityk danych, analityk, analityk biznesowy, itp

Instruktor fitnessu
Jest to jeden z najlepiej dopasowanych kariery dla ESTP.
Oczekuje się, że instruktor fitness, aby być w idealnym kształcie samego siebie, tak że on może zachęcić swoich klientów, aby utrzymać kondycję.
Oprócz posiadania wiedzy o tym, jak wyrzeźbić swoje ciało, oczekuje się zwykle instruktor fitness mieć mnóstwo entuzjazmu i sportowej.
On również musi mieć wystarczających informacji o grach, regularnie sport, jak również sporty ekstremalne.
ESTP ma niekończącą pragnienie przygody; kocha spróbować czynności śmiałe, i oczekuje na nową przygodę codziennego.
Ma też “niech nie martwić się o przyszłość, cieszyć obecną” postawę.
On na pewno cieszyć swoją pracę jako trener fitness, który jest, dlaczego jest to jeden z najlepszych wyborów kariery dla niego.
Podobne oferty pracy obejmowałyby trener osobisty, siłę i trener klimatyzacja, trener sportowy, itp

Kryminalny
Jednym z przymiotników, które najlepiej uosabia się ESTP jest “zorientowany na działanie”. Dobrze, uspokój się, nie zaczynaj wyczarowuje obraz Jackie Chan czy Arnolda Schwarzeneggera. “Zorientowane na działanie” nie musi oznaczać, inicjując walkę.
W tym kontekście można powiedzieć, że ESTPs wolą działając na coś, zamiast mieszkania w procesie myślenia. To, co czyni je idealnym miejscem na policję lub pracy detektywistycznej.
Co więcej, mają silne poczucie percepcji – ich zdaniem w sposób logiczny, zwięzły sposób do wypracowania rozwiązania. Taki charakter pomaga im badać i dopasować kawałki układanki (w sprawach policyjnych, oczywiście).
Nienawidzą monotonnych zadań; cieszą się zabawy i sportu, a trzeba podobną atmosferę pracy, aby utrzymać je dalej.
Wymagają one również zmiany w pracy; oni znudzi powtarzalnych zadań. To jest powód, dlaczego kariera detektywa będzie działać dobrze dla nich; będą mieć inną zagadkę do rozwiązania każdego dnia.

Praca, których należy unikać

Poniżej kilka karier że ESTP powinien unikać.

Pisarz
Pisarz musi być twórcą na sercu. Ma tworzyć światy własnej, świat, w którym inni mogą zostać utracone.
Mimo, że istnieją różne rodzaje nagrywarek (pisarze podróży, pisarzy technicznych, pisarze, itp), każdy z nich w pewnym momencie musi usiąść i długopis swój rękopis.
Niektórzy wolą nawet blokowania się przez kilka dni, aby skoncentrować się na swoim projekcie.
Taka atmosfera nie pasuje to ESTP. On nie może pozostać ograniczona do jednego miejsca pracy na długo, ani też nie może pozostać odizolowane. On potrzebuje ludzi i zabawy i tłumy się działać dobrze.
Tak więc, zadaniem pisarza nie jest bardzo dobrze nadają się do niego.

Psycholog
Jest to jeden z głównych kariery ESTP do unikania.
Zacznijmy od tego, psychologowie są szkoleni, aby zrozumieć “psyche” danej osoby. Ten sam wymóg wyklucza się ESTP z tego zawodu.
To nie jest fakt, że nie jest opiekuńczy i dobroduszny, ale jest bardziej logiczne w jego procesu myślowego.
Po drugie, nie jest też bardzo wrażliwa wyrażając swoje emocje, może to uczynić go wydawać się zimną osobę; W rzeczywistości jednak, jego analityczne podejście uniemożliwia mu mieszkania na niezliczonych tajemnic ludzkiego umysłu.
Wreszcie, choć jest osoba A ludzi, ma więcej wspólnego z spędzeniu dobre czasy z przyjaciółmi i rodziną, a nie omawianie problemów emocjonalnych. Pamiętasz linię od słynnej powieści Sidneya Sheldona, “Powiedz mi swoje marzenia”, który był slogan Toni Prescott? Jej rozwiązanie dla wszystkiego było, Chodźmy się zabawić !. Dobrze, że jest podobny do marginalnie co za ESTP myśli.
Powinien również unikać podobnych karier, jak psychiatria, arteterapii, etc.

Kurator
Z powodów podobnych do kariery pisarza, ESTP nie bardzo nadaje się do danej pracy kuratorskiej.
Kurator pracuje w muzeach i festiwalach sztuki. Jego zadaniem jest dbać o cennych artefaktów i antyków i mają wystarczającą wiedzę na ich temat.
ESTP nie cieszy wydłużone rozmowy o tym, jak i gdzie cenny egzemplarz pochodzi, jej tylną historię, wartość sentymentalną, etc.
Nie będzie on zdalnie zainteresowany jest strażnikiem tych przedmiotów.
Każda kariera, która nie pociąga za sobą analizę logiczną ścisły “nie-nie” dla ESTP.
Ponadto, praca kuratora nie jest bardzo ekscytujące (chyba, że ​​kochają sztukę, historię i kulturę) i urodziła go maja do śmierci po pewnym czasie.

Kler
Jest to jedna z tych najgorszych karier dla ESTP. Religia i ESTP nie idą ręka w rękę.
Nie zrozumcie mnie źle to zdanie; to nie wskazuje, że ESTP nie wierzy w religię lub Wszechmogącego, ani też nie wskazuje, że jest niewrażliwa lub surowe. Oznacza to po prostu, że wolałby śmiech i dowcipy i zabawy, zamiast bycia duchownym.
Oczywiście, duchowni mają również swoje własne zabawy, jednak trzeba mieć poważny charakter i bardzo silne wartości humanitarnych i etyka być częścią kościoła, aby można było rozłożyć prawo wiadomość do ludzi.
ESTP jest zbyt praktyczna, uwielbia przygody, nie znosi monotonii, i jest bardzo impulsywny. On wolałby być płetwonurków niż chodzenie do kościoła. Dlatego kariera duchownego nie jest bardzo trafny wybór.

Znani ESTPs

Madonna, światowej sławy piosenkarz i artysta
Biznesmen Donald Trump
George Bush, były prezydent USA
Amerykański prezenter radiowy i pisarz Bruce Williams
Winston Churchill, były premier Wielkiej Brytanii

Zawsze należy pamiętać, że planowanie kariery zawodowej z perspektywy zewnętrznej jest zawsze obserwacyjne. Ścieżka kariery powinna być dobrana na podstawie swoich cech, dzięki czemu można w pełni realizować w jego / jej pracy. Jednak (dramatyczna, choć może się wydawać), nawet góry można przenosić z piasku i determinacji. Jeśli ESTPs (lub inne typy osobowości) nadrobić ich umysły, nic nie może powstrzymać ich od przezwyciężania swoich słabości i osiągnąć swoje cele.

Pieniądze nawyki Milenium
Pomagamy klientom Nawiguj Roth IRA zasady dystrybucji
Co to jest kapitał własny
Jak Klarna Pozwala Płacisz Później bez odsetek
Dowiedz się o znaczenie rachunkowości i sprawdzić swoje wydatki
Cash System X Przegląd
Jak finansowo przygotować się do Hurricane
Top Bachelor Degree For A Hedgefund Kariery
Zero Odsetki pożyczki: Dlaczego warto Strzeżcie
Dlaczego Fundusz najskuteczniejsze często nie jest najlepszym wyborem
Jest rynek Pushing Emeryci podejmować większe ryzyko?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create