Dlaczego e-mail marketing powinien być priorytetowy Advisor

Chociaż nowe kanały marketingowe, takie jak sieci społecznościowych zmieniły sposób doradcy finansowi są komunikować się z klientami, e-mail marketingu jest nadal jednym z najlepszych – i najbardziej skuteczny – sposobów dotarcia do klientów.

Jako doradca, masz tylko tyle czasu w dzień, aby spotkać się twarzą w twarz z dotychczasowymi klientami, pracy nad rozwojem biznesu i potencjalnych nowych klientów. E-mail marketing sprawia, że ​​jest łatwa do utrzymania w stałym kontakcie ze swoimi klientami i utrzymać tę jakże ważną relację jeden-na-jeden. Pomaga również rozszerzyć swój zasięg poza istniejącą listę klientów i jest to opłacalne rozwiązanie.

Pomyśl o e-mail marketingu jako łatwy sposób na zwiększenie rekomendacjach i pozostań w kontakcie z dotychczasowymi klientami. Jeśli ktoś szuka doradcy finansowego, skąd idą w pierwszej kolejności? Pytają rodzinę i przyjaciół o skierowania. Jeśli regularnie wysyłają pomocne wiadomości do swoich klientów, mogą z łatwością przekazuje informacje na ich rodziny i przyjaciół – to sposób dla potencjalnych klientów, aby dowiedzieć się więcej o Tobie. Ta sama zasada odnosi się do utrzymywania swojej pracy przed dotychczasowymi klientami. Kiedy klienci otrzymują pocztę i zobaczyć dobre treści zostały dołączone, są one prawdopodobne, aby dotrzeć do przeglądu swoich portfeli, inwestować więcej pieniędzy i kupić nowe produkty.

Oto kilka powodów, dla których kwestie e-mail marketingu dla doradców finansowych. (W przypadku powiązanych czytania, patrz: Jak być top Financial Advisor).

Jest to tanie rozwiązanie

E-mail marketing pozwala na dotarcie do dużej liczby klientów przy minimalnym wysiłku i kosztach. Czas spędzony jest taka sama, czy wysłać biuletyn e-mailowy do jednego klienta lub 400. Klienci nie zawsze mają czas, aby zarezerwować termin lub odebrać telefon, więc pozostawać w kontakcie z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wysyłać linki do swojego bloga i pobrania raportów lub przydatnych szablonów budżetowych i trackerów wartości netto, aby utrzymać klientów zaangażowanych i myśli o swoich finansach.

E-mail jest trackable

Jeśli używasz narzędzia subskrypcji e-mail, takich jak MailChimp lub narzędzia takie jak Google Analytics do śledzenia kampanii e-mail, jest tam wiele przydatnych informacji dostępne. To pozwala dowiedzieć się, które treści są najbardziej popularne, a które porach klientów dziennie są najbardziej elastyczne. Analytics umożliwia wysyłanie treści, które klienci chcą czytać i kliknij, która pomaga zwiększyć sprzedaży prowadzi. (W przypadku powiązanych czytania, patrz: Narzędzia Twitter Doradcy powinni rozważyć.)

Oto kilka wskaźników należy zwracać uwagę, aby: współczynnik klikalności (CTR): procent odbiorców, którzy kliknęli na jednym lub kilku linków w e-mailu.
Współczynnik konwersji: procent odbiorców, że klikniesz na link i ukończyli pożądanego działania.
Współczynnik odrzuceń: procent ogółu wiadomości e-mail, które nie mogły być dostarczone.
Lista tempo wzrostu: Tempo, w jakim lista rośnie.
E-mail Udostępnianie stopa / Spedycja: Odsetek odbiorców, którzy kliknęli na akcję w tym lub w przód.

Twoi klienci mają różne potrzeby i wymagają zróżnicowanych poziomów usług. analityki e-mail może pomóc grupie klientów i perspektyw na segmenty według różnych danych demograficznych, takich jak etapie życia, wielkości portfela i budżetu.

To nie nachalne

E-mail marketing jest najmniej inwazyjne metody kontaktu ze swoimi klientami. Klienci mogą przejść do skrzynki odbiorczej i zapoznać się z informacjami w ich czasie wolnym. To zwiększa szanse na klientów widząc swoje dane. Ponadto, e-mail trwa dłużej niż rozmowy telefonicznej – po odłożeniu słuchawki telefonu, punkt kontaktu nad i odejdziesz od swojego umysłu, ponieważ klienci przenieśli się do czegoś innego. E-mail utrzymuje się w skrzynce odbiorczej / folderu na znacznie dłuższy czas.

Gdy Twój e-mail przychodzi z interesującym temacie, ma potencjał do klientów w Reel. To również świadczy o skutecznym dla klientów, którzy są on-the-go. E-mail marketing pozwala na dotarcie do klientów, gdzie mogą one być i na wielu urządzeniach – laptop, tablet, telefon komórkowy itp (Dla powiązanej czytania, patrz: Dlaczego Social Media jest koniecznością dla Doradców).

Sama Club vs. Costco: Która ma lepsze oferty? (WMT, COST)
Rzeczowego jurysdykcji: znaczenie i przykłady
Pułapkach Sił Portera 5
5 wyzwań stojących stażystów i porady, jak sobie z nimi radzić
Jak Outsourcingu prac: 2 Porady dla właścicieli firm
HSA może dostać Boost Under Trump
Najlepszym sposobem, aby naprawić swoją zdolność kredytową
Dlaczego e-mail marketing powinien być priorytetowy Advisor
Trzymając się z doradcą strony atrakcyjne Prospects
Największych skandali politycznych wszystkich razem, że wstrząsnęła światem
Co to jest wirtualny karty debetowej?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create