Dlaczego Citi mówi niższe ceny gazu nie pomagają na świecie (C)

Czerwca 2016 mija dwóch rocznicę początku swobodnego spadku cen ropy, gdy wartość towaru osłabił się o więcej niż trzech czwartych swojej cenie 2014 przed zbiórkach na początku roku. Taki gwałtowny spadek cen nastąpił w dużej mierze dlatego, Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) i amerykańskiej wojny cenowej. Wyprodukowanie około 40% światowej ropy naftowej i 60% ogólnej naftowej w obrocie międzynarodowym, członkowie OPEC zdecydowały wspólnie w listopadzie 2014 roku w celu zwiększenia produkcji w celu sparaliżować szybko rosnącego amerykańskiego przemysłu łupkowego.

Brak oznak spowolnienia produkcji

Od tamtej pory ani OPEC, ani Stany Zjednoczone nie zmniejszył tempo produkcji ropy naftowej; Zamiast tego mają zarówno połamane rekordy wzrostu. Na około 9 mln baryłek ropy dziennie, najwyższego poziomu od 1972 roku, amerykańska produkcja wzrosła o 89% w ciągu ostatnich siedmiu lat. Dodatkowo OPEC osiągnęła zyski w produkcji ropy, otrzymując 32,44 mln baryłek dziennie w kwietniu 2016 roku, największy wzrost miesiąc do miesiąca w produkcji OPEC od 2008 roku. Mimo aktotwórczy kotwiczenia spadek cen na poziomie dekady niskie wydatki amerykańskich konsumentów wzrósł nieznacznie w porównaniu do oleju, który jest jasne przekierowania z przeszłości, kiedy spadek wartości ropy zwiększył wydatki o stosunkowo równej wysokości.

Wzrost oszczędności amerykańskich

Jedną z przyczyn tego odchylenia od norm historycznych jest wzrost amerykańskiej osobistego stopy oszczędzania (PSR). PSR, która ma pośredni związek z wydatków konsumpcyjnych i kapitałowych wycen, dąży do doceniają konsumenci zobaczyć niestabilność w gospodarce i na rynkach jako wskazanie poszerzyć stopę oszczędzania. Następnie, prowadzi to do spadku wydatków konsumpcyjnych, co stanowi około dwie trzecie produktu krajowego brutto (PKB). W 2015 roku amerykańskich gospodarstw domowych zapisane 140 mld $, podwajając z roku poprzedniego. Jednak po wzroście z 4,9% do 7,6% w latach 2008 i 2012, PSR faktycznie wycofany do 5% w czwartym kwartale 2015 roku, co wskazuje na znaczny wzrost zobowiązań dłużnych.

Spadek zadłużenia gospodarstw domowych w USA

W rzeczywistości, według ekonomistów, konsumenci pożyczek wzrosła w 2015 roku o $ 342 miliardów dolarów. Niemniej, zadłużenie gospodarstw domowych jako procent PKB spadły, kontynuując trajektorię jej tendencji spadkowej z 82% w 2012 do 78% w 2015 roku. Dług Nonmortgage jednak wzrosła o 1,6% w ciągu ostatnich trzech lat do 19,5% PKB. Sugeruje to, że konsumenci nie są tylko spłatę większej części swoich kredytów hipotecznych, ale również zwiększają innych form długu, takich jak kredyty studenckie. Jednocześnie oszczędzając pieniądze i spłatę długu jest dobre dla przyszłej zdolności nabywczej konsumentów, to nie jeździ konsumpcję w teraźniejszości, niekorzystnie wpływając zysków przedsiębiorstw w najbliższej perspektywie.

Falling Szacowane zarobki

Według Citigroup Inc. (NYSE: C) szef Global Equity Stratedzy Mert Genc i Robert Buckland, załamanie cen ropy zachęciły analityków do cięcia szacunki zysków dla firm energetycznych na całym świecie $ 164 miliardów dolarów w 2015 roku. Jednak sektor energetyczny nie jest jedynym, doświadcza zyski chowane. Łączne zyski przedsiębiorstw hit swój szczyt latem 2014 roku, a następnie zaczął spadać przez $ 242,8 mld USD w 2015 roku. Dodatkowo, dane szacunkowe zarobki spadają w każdym sektorze na drugi rok z rzędu, podczas gdy zyski spadły o 6,6% w ciągu ostatnich ośmiu kwartałów, najbardziej stromy spadek od czasu kryzysu finansowego 2008. Tylko raz w ciągu ostatnich 68 lat ma istotny osiem kwartale spadek zarobków niepoprzedzony recesji.

Globalny PKB Załamanie

Rozważając spadek o 0,8% w łącznej nominalnego PKB do 3,1% od 2014 do 2015 roku, recesja może być zbliża, jak spadek cen ropy zrobił więcej złego niż dobrego dla gospodarki światowej. Jako kolejny dowód spowolnienia gospodarczego, jedyny rok, w którym nominalny PKB był znacznie gorszy niż 2015 był rokiem recesji w 2009 roku. Ponadto, w 2016 szacunków PKB w przedziale od 2,3 do 2,8%, spodziewany jest spadek tempa wzrostu w celu zwiększenia do roku.

Kiedy jest najlepszy czas, aby poprosić o podwyżkę?
Tytuł Pożyczki vs Payday: które są lepsze?
Dlaczego kobiety emeryturę mniej pieniędzy
Dlaczego Lloyd Blankfein ma pozytywny pogląd na Gospodarki (GS)
Zamówieniem Sample
W 10 podstawowych ogólnie przyjętymi standardami rewizji finansowej (GaAs)
Dobrych inwestycji na rok 2012
Estate Planning Lekcje uczyć się od księcia
Życie po przejściu na emeryturę: Pieniądze Naprawdę Priorytet?
Co musisz wiedzieć, aby uzyskać certyfikat PHR
Opis pracy i wynagrodzenie Zakres kartografa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create