Co to jest bezprawne uwięzienie

Fałszywe więzienie to termin używany do nielegalnego lub przymusowego zatrzymania osoby przez inną osobę lub grupę. Jeżeli osoba zatrzyma cię lub członka rodziny, wbrew swojej woli i bez żadnej władzy prawnej, aby to zrobić, można złożyć sprawę bezprawne uwięzienie w sądzie cywilnym lub sądu karnego, w zależności od okoliczności. W tym artykule, będziemy wniknąć głębiej w różnych typach bezprawne uwięzienie wraz z kilkoma przykładami.
Rozważmy następujący scenariusz. Za chwilę po opuszczeniu się z bankiem, powiedzmy, tworząc nowe konto, gdy grupa zamaskowanych mężczyzn atakują banku i wziąć zakładników ludzi. Deklarują, że o ile nie zostały przekazane w gotówce w banku, nie pozwoliłby nikomu odejść i że każdy, kto próbuje działać inteligentny powinien zapłacić za to życiem. Teraz, w takiej sytuacji, nie masz innego wyjścia, jak tylko podporządkować się poleceniom uzbrojonych mężczyzn i pozostają w ramach banku. Pomimo faktu, że niektórzy z was są w pośpiechu opuścić ze względu na pociąg lub ważnym spotkaniu uczestniczyć, jesteś bezradny! Dlaczego ? Ponieważ masz potencjalne zagrożenie dla życia.

Powyższy przykład ilustruje trafnie bezprawne uwięzienie. Tutaj są przeszkody o charakterze emocjonalnym niż bycie przeszkody fizyczne. To dlatego, że głównym czynnikiem, który ogranicza ludzi wewnątrz banku, jest strach przed zabiciem, a nie fakt, że wszystkie wyjścia są zablokowane od wewnątrz. Fałszywy więzienia jest przykładem umyślnego czynu, gdzie pojęcie “czynu” jest zdefiniowane w prawie cywilnym jako nielegalne lub niewłaściwe działanie, które mogą być przyczyną zranienia lub straty finansowe dla poszkodowanego. Według zakresie cywilnego prawa, ofiara bezprawne uwięzienie jest określany jako powoda. Jednak dla każdy przypadek powinien być ujmowany w sądzie jako że stanowi bezprawne uwięzienie, istnieją pewne warunki, które muszą być spełnione, najważniejsze jest, że granice, w których powód był ograniczony został ustalony przez osobę, która go i że uwięzionej powód zdawał sobie sprawę z faktu, że był więziony. Niezależnie od tego, czy sprawa jest w sądzie cywilnym lub sądu karnego, osoba Pliki sprawę musi udowodnić, że on / ona została poddana każdego elementu fałszywym prawem pozbawienia wolności.

Rodzaje bezprawne uwięzienie

Każdy rodzaj działań, które zagraża wolności ofiary, może być określany jako bezprawne uwięzienie. W zależności od charakteru granicy lub ograniczenia nałożonego na ofiary, przypadki bezprawne uwięzienie należeć do różnych typów. W większości przypadków bezprawne uwięzienie złożony w sądzie, ograniczenie polega granic fizycznych, takich jak zamkniętym pokoju z zamkniętymi drzwiami i oknami, że ofiara nie jest w stanie uciec, albo że ofiara jest przywiązany do krzesła lub jakiegokolwiek innego mebla , Zdarza się, że sprawcy mogą używać fałszywych uprawnienia do nakładania granice, które ograniczają ofiary w ograniczonym obszarze. W prostych słowach oznacza to, że stanowią one jako prawodawców i grożą nieszczęsnych ludzi, zamieniając je w ofiarom bezprawne uwięzienie. Innym sposobem nakładania bezprawne uwięzienie jest zagrożeniem, jak widzieliśmy na przykładzie rabusiów w banku. Należy pamiętać, że bezprawne uwięzienie nie tylko obejmują ograniczanie osoby w ramach budynku, ale również środków transportu, takich jak samochody, a nawet samoloty.

Wyjątki od prawie bezprawne uwięzienie

Ustawy o bezprawne uwięzienie mieć kilka wyjątków, co oznacza, że ​​nie każde gwałtowne zatrzymanie jest niezgodne z prawem. Ale dlaczego tak, można zapytać. Cóż, to jest w celu ułatwienia procedur prawnych i zapewnić, że są one szybsze. Czym one są i jak w świecie nie pomagają prawo? Przeczytaj, aby dowiedzieć się z wyprzedzeniem.

Wyjątkiem ścigania
Widzieliście kiedyś pracownicy policji zatrzymują osoby, które podejrzewają o popełnienie przestępstwa? Teraz policja nie ma wystarczających dowodów przeciwko tych facetów, kiedy ich aresztować, prawda? Jednak, jeśli ich uwolnienia i ci ludzie idą do udowodnienia winy później, byłoby prawie niemożliwe, aby je znaleźć. Wynika to z tego powodu, że policja została obdarzona mocą do zatrzymania osoby podejrzewają do czasu są one okazały się niewinne. Celem jest zapobieganie ucieczce niegodziwców prawo policję i.

Privilege sklepikarza
Cóż, trzeba słyszałem tego terminu wcześniej. Przywilej sklepikarza nawiązuje do potęgi przyznany do przedsiębiorców i właścicieli sklepów, które daje im prawo do zatrzymania osoby podejrzewają o kradzież czyli kradzieży towarów ze swoich sklepów. Jednak nie są one uprawnione do zatrzymania osoby w nieskończonym czasie, ale tylko na czas niezbędny do przeprowadzenia gruntownej wyszukiwanie na jednostki i jego rzeczy, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście coś zostało skradzione.

Przypadek bezprawne uwięzienie może być sądzony w sądzie cywilnym, jak i sąd karny. Jeśli jest to sprawa cywilna, oskarżony ma prawo do wypłaty odszkodowania na rzecz powoda, za szkody spowodowane. Z drugiej strony, sprawa karna fałszywych wyników uwięzienia w oskarżył aresztowany i jest on skazany na karę więzienia. Porwanie jest przykładem fałszywej więzienia próbuje w sądzie karnym.

Pół żartem, pół serio (w gospodarce, że jest)
4 sposoby, aby obniżyć koszty utrzymania
Reasekuracji Branża: Inside Look
Top 6 błędy hipoteczne
Błędy Social Security: jak ich uniknąć
Atu nieruchomy Uchylenie podatki? Penis prącie
Jak korzystać z HSA na emeryturę
Podsumowanie działalności Plan wykonawczy
FHA pożyczki: opcja dla produkowanych domów, Too
Zdrowia i wyborów: Stawką dla klientów
6 Znaki jesteś gotowy do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create