Co przyniesie prawne Terminologia polemizuje Świadek oznacza?

Znaczenie słowa jest przeciwny, aby odeprzeć lub obalić, zwłaszcza poprzez oferowanie przeciwne twierdzenie lub argument. W prawo, polemizuje oznacza dowodów lub świadectwo przedstawione przez powoda lub prokuratury obalić dowodów przedstawionych przez stronę pozwaną.
W Peals v. Terre Haute Departamentu Policji, 535 F.3d 621 (7 Cir. 25 lipca 2008) (nr 07-2804), sąd orzekł, że świadectwo oferowane tylko jako dodatkowe wsparcie do argumentu dokonane w przypadku naczelnego, jeśli nie zaproponował “zaprzeczać, zakwestionować lub złagodzenia wpływu dowodowych przez stronę przeciwną “jest niewłaściwe na przeciwny.

Jeśli chodzi o procesach cywilnych i karnych, niektóre procedury są przestrzegane przed osiągnięciem werdykt. W sprawach cywilnych, powód przedstawia swoją sprawę i daje dowody na swoją sprawę przeciwko pozwanemu. Powód produkuje świadków jako część przedstawienia dowodów. Pełnomocnik powoda stawia pytania do świadków, tym samym wywołując niezbędne informacje, które okażą swoją sprawę. To się nazywa bezpośrednie badanie, po którym pełnomocnik pozwanego analizuje świadków i stara się wydobyć jakieś informacje, które dyskredytuje sprawę powoda. Po tym, obrońca prezentuje swoje sprawy, wraz z dowodami i świadków. Ci świadkowie zbyt poddane badaniu bezpośrednim i poprzeczny.

Wyjąwszy kilka różnic, procedura testowa jest mniej więcej taka sama w przypadku procesów karnych. W większości przypadków, powód będzie państwo reprezentowane przez prokuraturę. Prokuratura, jak i obrońca zaprezentować swoje sprawy za pośrednictwem dowodów, które mogą obejmować zeznania świadków. Badania bezpośrednie i cross zdarzyć w procesach karnych też.

Po obrony spoczywa jego sprawy, prokuratura / powód może zaoferować do obalenia lub sprzeczne dowody przedstawione przez tego pierwszego. Ta procedura, gdy prokuratura / powód może przedstawić dowody / świadka zdyskredytować dowodów przedstawionych przez obronę nazywa polemizuje. Prokuratura musi pozyskać zgodę sędziego próby przedstawiania obalenia dowodów lub świadków. W niektórych rzadkich przypadkach pozwany może być dozwolone surrebuttal (obalanie do obalenia).

Czym jest polemizuje świadka?

Tak, polemizuje oznacza dowodów lub świadectwo produkowanego przez powoda w procesach socjalnych lub oskarżenia w procesie karnym; aby obalić dowodów przedstawionych przez stronę pozwaną. Innymi słowy, jest odpowiedzią polemizuje z partii z ciężaru dowodu do dowodów przedstawionych przez stronę pozwaną.

Replikę świadek świadek powołany przez prokuraturę lub powoda do złożenia zeznań w sądzie, aby udowodnić, że dowody przedstawione przez stronę pozwaną była fałszywa. Na przykład, obrońca produkuje świadka, który świadczy, że pistolet używany do morderstwa nie należała do pozwanego. W jej przeciwny, prokuratura może przedstawić osobę, która sprzedała broń jako świadek, który świadczy, że został kupiony przez żonę oskarżonego.

Polemizuje Zasady Witness

Tak, polemizuje świadkiem nazywa zdyskredytować dowody przedstawione przez stronę pozwaną. To uznania sędziego próbnego, aby umożliwić ich obalenia dowodów. Zazwyczaj polemizuje jest dozwolone, gdy pozwany wprowadził nowe dowody podczas początku procesu. W takim przypadku, powód lub prokuratura ma możliwość odparcia tych dowodów. Replikę świadek zostaje wezwany do udowodnienia, że ​​dowody przedstawione przez pozwanego jest fałszywe. Jego świadectwo musi być merytoryczna i odnoszące się do dowodów przedstawionych przez stronę pozwaną. Podczas przeciwny, prokuratura lub powód nie musi wprowadzać żadnych nowych dowodów, które mogłyby wyprodukowali w przypadku naczelnego.

W SIL-Flo, Inc. v. SFHC, Inc., 917 F.2d 1507, 1515 (10 Cir. 1990), sąd uznał, że powód, który wie, że pozwany oznacza zakwestionować problem, który jest ściśle związany prima facie case (w odróżnieniu od twierdzącej obrony) należy umieścić w jego dowodów w tej sprawie w ramach jego przypadku naczelnego.

W przypadku sądów federalnych, zasady dotyczące polemizuje świadectwo zawarte są w ustawach, takich jak federalne przepisy procedury cywilnej, Federal regulaminu Karnego, Federal Rules of Evidence, itd. Jeśli chodzi o sądy państwa, zasady te mogą różnić się od jednego stanu do innego , Zgodnie z art 26 Przepisów Federalnych postępowania cywilnego, prokuratura lub powód ma ujawnić szczegóły dotyczące opinii biegłego, jak na nakazy sądowe. W przypadku braku nakazów sądowych, takie ujawnienie należy złożyć w ciągu 30 dni po ujawnieniu przez drugą stronę. Został on stwierdził, że sędzia próbny ma możliwość, aby uzasadnić przedwczesnemu ujawnieniu polemizuje świadka.

Zgodnie z artykułem 12 z kodeks postępowania karnego, prokuratura musi ujawnić szczegóły świadka Rząd przeciwny (wobec pozwanego alibi obrony) do obrońcy w terminie 14 dni po pozwany służy zawiadomienie o zamierzonym alibi obrony zgodnie z art 12.1 (a ) (2), jednak nie później niż na 14 dni przed rozprawą.

Ogólnie rzecz biorąc, ich obalenia świadków są badane przez bardzo krótki czas. Obrona ma prawo do zbadania świadka, po bezpośrednim badaniu ścigania. Prokuratura może zdecydować się na badania przekierowanie, po którym obrońca mogą skorzystać surrebuttal, która jest odpowiedzią na przeciwny dowód.

Podsumowując, przepis wytwarzania polemizuje świadka zapewnia szerokie możliwości dla partii z ciężaru dowodu na obalenie dowodów przedstawionych przez pozwanego w trakcie postępowania naczelnego. Z drugiej strony, obrońcy muszą być dobrze przygotowane do przeciwdziałania zeznania świadka polemizuje. Tak jest zawsze wskazane, aby zatrudnić eksperta pełnomocnika do prowadzenia sprawy.

5 najpopularniejszych Auto Zapasy 2016 (TTM, GM)
Najlepszym sposobem, aby zainwestować 1000 dolarów
10 Lato książek do przeczytania, że ​​JP Morgan (JPM) zaleca
Pomyśl dwa razy zanim zakup obligacji wolnocłowe Municipal
Doradztwa zawodowego dla osób z isfj typ osobowości
Jak zdobyć klientów zamożnych
Upadłość Public Records Poradnik
Celem Form I-9
Tworzenie oświadczenia o polityce inwestycyjnej na 401 (k)
Chip: Wszyscy mieli różne zmarszczki na rdzeniu pomysł: naszą aktualną koncepcję “emeryturę” nie ma sensu dłużej.
Top 5 Dawcy firmowe w energetyce (XOM, CVX)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create