Amazon: 10 tajemnic, których nie wiedzieliście (AMZN)

Bańka internetowa, która została balonem w 1990 wybuch w marcu 2000 roku. W 27 dni obejmujących 10 marca do 6 kwietnia 2000 roku, zapasy NASDAQ rzucić $ 1 bln wartości, czyniąc zapasy sprzedawców internetowych, takich jak Pets.com i eToys.com bezwartościowe. W 1997 Amazon.com Inc (NASDAQ: AMZN) Prezes Jeff Bezos zobowiązali się dostarczyć długoterminową wartość dla akcjonariuszy, a obietnica okazała się daleko od pusta. Po pojawiających się stale z gruzów upadku technologii w 2000 roku, AMZN zaorać drogę do 350 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej z dnia 14 lipca 2016 r. Chociaż wzrost zapas został również kroniką, oto kilka mniej znanych faktów na temat największego dostarczyciela internetowego oraz sprzedaży detalicznej ósmym co do wielkości ogólnej.

To automatyczne

centra Amazon spełnienie zanucić z wyciszony DIN robotów, z których 30.000 wybierać, sortować i zapakować na światowych magazynów składających się z więcej niż 700 metrach kwadratowych dużych arenach sportowych. Podczas gdy roboty nie wróży dobrze na przyszłość tradycyjnej pracownika magazynu, koszty operacyjne Amazon zostały zmniejszone o 20% od Bezos spędził $ 775 milionów dolarów w 2012 roku do nabycia robotyki producenta Kiva.

Bogactwo Patience

Jeżeli inwestor nie plunked dół $ +1.000 na AMZN gdy zapas poszedł publiczny na 18 $ za akcję w 1997 roku, te akcje warto byłoby prawie $ 500,000 lipca 2016 r. Dzielenie się trzy razy w 1998 i 1999 roku, akcje sklepione z sub $ 200 poziomu od stycznia 2012 do $ 742.63 zamknięciu w dniu 14 lipca 2016 r.

Czy Bezos niedopłatę?

Bezos zdobył wynagrodzenie $ +81.400 w 2015 roku. Liczba ta jest równa około 2014 mediana wynagrodzenia menedżera w sektorze technologii informatycznych. Oczywiście, że pomaga właścicielem 17,6% udziałów AMZN. Bezos prawdopodobne unika brązową torbę do spożywania na okazję, gdy jego wartość netto wzrosło wobec 59 mld $ w kwietniu 2016 r.

Nie ma czasu na przestoje

Nic pozytywnego może spowodować, gdy serwery zejść w wirtualnym środowisku detalicznym, zwłaszcza gdy przychód jest zaangażowana. Szacuje się, że awaria 40 minut na platformie Amazon w 2013 roku kosztować firmę utratę najwyższej linii $ +4,8 mln USD, czyli 120.000 $ za minutę.

Oszczędność

Jeśli miłym ramki do zdjęć rodziny brzmi jak miły akcent, Asana, firma programistyczna prywatna oferuje pracownikom $ 10,000 ekwipunku biurkowych. Pracownicy Amazon, natomiast nie dostać darmowe obiady i zrobi dobrze schować latarkę w swoich szufladach. Żarówki są usuwane z automatów, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej.

Biuro Niespodzianka

Może wypada pracowników wyostrzyć swoje systemy operacyjne Microsoft Corporation (Nasdaq: MSFT) umiejętności pakietu biurowego, ale PowerPoint nie musi być jednym z nich. Amazon nie pozwala oprogramowania prezentacji w spotkaniach. Przeciwnie, uczestnicy są zobowiązani do cichu ślęczeć nad miejscowym lektur na początku każdego zebrania.

Wartość księgowa

Amazon pierwszy wypad do cyber-Retail uczestniczy tylko sprzedaż książek. W 2016 roku oferta firmy obejmuje ponad 17 głównych kategorii i 143 podkategorii. Książki i elektroniki użytkowej w dalszym ciągu dominują sprzedaży. Amazon oferuje nawet jedzenie na swoich wirtualnych półkach; Jednak ponad jedna trzecia kupujących Amazon nadal uciekać od zakupu.

Ściana Banger

Nie ma potrzeby wychodzenia z kanapy w sklepie. Misją firmy Amazon kręci się wokół klientów dokonujących zakupów w dowolnym miejscu i czasie. Wygoda to nie tylko przewaga konkurencyjna firmy Amazon. Średnio produkty sprzedawane na swoich stronach internetowych w 2014 roku były 19% tańsze niż w sklepach big-box, takich jak Wal-Mart Stores Inc (NYSE: WMT).

Przejdź milę w moich butach

“To nie jest moja praca. ” W Amazonii, zarządzanie Nasuwa się różnić. Konsument-centric mandaty organizacja, że ​​każdy pracownik, nawet sam Bezos, spędzić dwa dni w przedziale czasowym dwuletnim jako przedstawiciel obsługi klienta. Popyt wzmacnia zasady zatrudniania, które wymagają jego przywódców do “start z klientem i przesunąć do tyłu.”

Starszy bracie…

Jednym z najbardziej znanych klientów Amazon może być również jego najbardziej kontrowersyjne. Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) podpisał 600 milionów dolarów kontrakt w chmurze z Amazon Web Services podziału spółki. Z ponad 162 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, oddolnej petycja została rozesłana wzywając że Bezos nie udostępniać danych klienta.

Dlaczego Luxury Resort Reklama jest rzeczywiście Dobra Rzecz
Wanna Go to Law School? Poznania wymagań, które muszą zostać spełnione
Podstawy 401 (k) Program Emerytalny
5 powodów Łatwy Wzrostu jest już za nami
Jak Żołędzie Works i zarabia
Chcesz zaoszczędzić pieniądze na Healthcare? Narzędzia, które pomagają
Emeryturę w Malezji z $ 200,000 oszczędności?
Co powoduje, że ubezpieczenie Premium idą w górę?
4 FINTECH Firmy Pojawiające się w San Francisco (PYPL, BBVA)
Mówiąc zabawek Spy na dziecko
Uruchomienie pożyczki z żadnych zabezpieczeń (ONDK LC)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create