4 powody, aby przenieść się do Kanady

Po Super wtorek w marcu 2016, liczba wyszukiwań internetowych dla “Przenieś do Kanady” frazy osiągnęła historyczny poziom, jak Donald Trump i Hillary Clinton jak zbliżył się do zapewnienia podstawowej ich odpowiednich partii. Co wielu Amerykanów może nie wiedzieć, jest to, że istnieje wiele powodów, aby przenieść się do Kanady, niezależnie od tego, kto będzie następnym prezydentem Ameryki.

Mniej Gun Violence

W Stanach Zjednoczonych ponad 200 masowe rozstrzeliwania wystąpiły w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2016 roku sam, przyczyniając się do śmierci ponad 2000 dzieci i młodzieży. Biuro Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Przestępczości informuje, że wskaźnik zgonów związanych z pistoletu w Stanach Zjednoczonych wynosi 3,2 na 100 tysięcy osób, czyli ponad sześć razy wyższe niż w Kanadzie. W rzeczywistości, Stany Zjednoczone wyprzedza kraje najbardziej rozwinięte w tej kategorii, w tym w Anglii, Walii, Norwegii, Niemiec, Nowej Zelandii, Australii i Holandii, z których wszystkie mają 0,3 lub mniej zgonów związanych z pistoletu na 100.000 osób.

Jedno z możliwych wyjaśnień tej rozbieżności w broni palnej przemocy może być tak, że tylko osoby, które są licencjonowane mogą nabywać broń w Kanadzie. Długotrwały proces licencjonowania pistoletu wymaga, aby obywatele najpierw wziąć kurs bezpieczeństwa i egzamin, a następnie odczekać 45 dni ich stosowania mają być przetwarzane po rozległe sprawdzenie zostało przeprowadzone. Natomiast, że do Stanów Zjednoczonych, gdzie dorośli mogą łatwo kupić broń na wystawie broni nie tyle jako czek w tle, tak długo, jak są one zakupu broni od prywatnego sprzedawcy.

Uniwersalna opieka medyczna

Podczas Pielęgnacja Affordable Act (ACA) został wprowadzony do akcji w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku, Kanada miała powszechnej opieki zdrowotnej od 1966 roku. 2014 Raport opieki zdrowotnej przez Fundusz Commonwealth kanadyjskie wykazały, że pacjenci doświadczają niemal zerowym obciążeniem finansowym, co z kolei przyczyniło się zapobiegać chorobom i wydłużają żywotność. W tym samym raporcie skrytykował system opieki zdrowotnej w USA, wymieniając go jako najdroższe na świecie, ale tylko stawiają go numerem 31 na ogólną wydajność. Kanada rankingu jedno miejsce wyżej niż w Stanach Zjednoczonych za jego działanie służby zdrowia, ale tylko w rankingu numer 10 na jego koszt.

Towarzysko Progressive rząd

W Stanach Zjednoczonych, Sąd Najwyższy niedawno zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci w 2015 roku; Jednak Kanada zalegalizować go 10 lat wcześniej. Chociaż małżeństwo gejów ma chyba problem polityczny w Kanadzie, Trump powiedział w lutym, że będzie mianować sędziego Sądu Najwyższego, który uchylić decyzję 2015, mówiąc, że wierzy, że kwestia ta powinna pozostać w gestii państw.

Oprócz tego, że prawa pro-homoseksualnych, Kanadyjczycy są również znacznie bardziej tolerancyjne imigrantów. Donald Trump mówi, że będzie tymczasowo zapobiec wszystkim muzułmanom wjazdu do Stanów Zjednoczonych, jeśli zostanie wybrany prezydentem. Z drugiej strony, premier Justin Trudeau osobiście powitał pierwszych uciekinierów z Syrii kanadyjskiego, oprócz spełnienia swojego celu osiągnięcia 25.000 imigrantów uchodźców. Dla porównania, Obama miał walczyć z Kongresem, aby zabezpieczyć zgodę na imigracji nieco ponad 2.000 syryjskich uchodźców.

Płatny Urlop rodzinny

Stany Zjednoczone są jednym z niewielu krajów rozwiniętych, które nie wymagają od pracodawców dać płatnego urlopu rodzinnego do nowych rodziców. Wendy Roth, profesor socjologii na University of British Columbia w Vancouver, mówi, że jest to znacznie lepszy odbiór kulturowe i rząd urlopu rodzicielskiego w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych. W zależności od ilości przepracowanych godzin oraz długość kadencji zatrudnienia młodych matek kanadyjskie może trwać do 52 tygodni bezpłatnego urlopu z pracy. Dodatkowo plan ubezpieczeń zatrudnienia Kanady przewiduje 15 tygodni płatnego urlopu dla matek, plus dodatkowe 35 tygodni dla matek lub ojców, albo po dziecko jest przyjęte czy urodzony na 55% wynagrodzenia, maksymalnie do płatności z grubsza 485 $ tygodniowo.

Chociaż istnieje wiele dobrych powodów, dla Amerykanów, aby przenieść się do Kanady, wiele z tych osób, które mówią, że będą one opuścić po wyborach w listopadzie prawdopodobnie nie zrealizują swoich obietnic. Od 1980 do 2015 roku, mniej niż 10.000 Amerykanie średnio uciekło do Kanady z powodów politycznych. Spośród około 260 tysięcy ludzi coraz kanadyjski stałego pobytu każdego roku i prawie 320 milionów Amerykanów, to nie oznacza wiele.

Podatki o emeryturach aktywów: Jak płacić mniej
Prawdziwa wartość Medalu Olimpijskiego
Top 5 Akcjonariusze Allergan (AGN)
Należy gromadzić mile?
Dlaczego Inflacja Wystąpić
Co trzeba wiedzieć, aby Zostań Kartograf
Inwestycje Larry Robbin za Q1 (GOOGL, HUM)
Interesujące fakty i przykłady Jak Reklamy działa na dzieci
10 Must Oglądaj filmy dla branży finansowej
Różne typy kartę kredytową oszustw i jak ich uniknąć
Dlaczego e-mail marketing powinien być priorytetowy Advisor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To use reCAPTCHA you must get an API key from https://www.google.com/recaptcha/admin/create